Голова партії «Слуга народу» Дмитро Разумков заявив, що публічно розмовлятиме російською мовою, доки триває окупація Донбасу і Криму, аби ні у кого не виникало бажання «захистити його від утисків».

Про це він сказав в ефірі телеканалу ICTV.

«Якщо ми говоримо про мою українську мову, то я говорив і говорю, що поки у нас є окуповані території на Сході, поки у нас є анексований Крим, я під час ефірів буду використовувати російську мову — щоб ніхто не захотів приходити й мене тут «захищати». У мене все непогано, як у людини, яка розмовляє російською мовою», — зазначив політик.

Він вважає, що на сьогодні питання державної мови поки не є пріоритетним.

«Я не впевнений, що українська мова сьогодні є головною проблемою українського суспільства. Якщо ми говоримо про захист державної мови, то, звісно, захищати і розвивати державну мову треба. Але, я вважаю, не тими механізмами та пропозиціями, які використовували представники попередньої команди. — відповів Разумков на запитання Ірини Геращенко, чи є для «Слуги народу» цінністю українська мова.

«Якщо ми говоримо про популяризацію мови, то треба було йти шляхом створення умов для того, щоб сьогодні більш широко використовувалась державна мова. Це не було зроблено, ми пішли шляхом батога», — додав він.

Нагадаємо, 13 червня в ефірі телеканалу «1+1» Разумков заявив, що почне розмовляти українською, коли стане народним депутатом.

25 квітня Верховна Рада ухвалила законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Зеленський заявив, що після вступу на посаду президента ретельно проаналізує ухвалений парламентом закон про українську мову на предмет дотримання конституційних прав та інтересів громадян України.

Поділитись: