Голова профільного комітету Ради: МОЗ планує розширити перелік професій із обов’язковою вакцинацією проти COVID-19
Очільник парламентського комітету з питань здоров’я нації, народний депутат від «Слуги Народу» Михайло Радуцький заявив, що міністерство охорони здоров'я розширить перелік професій, для яких вакцинація проти COVID—19 буде обов’язковою умовою для допущення до роботи.
Про це Радуцький написав 8 жовтня у Facebook.
За його словами, обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягатимуть усі працівники державних підприємств, установ та організацій, соціальні працівники та працівники поштової сфери. Коли саме це станеться, Радуцький не уточнив.
7 жовтня набув чинності наказ МОЗ про затвердження переліку професій, для яких щеплення проти коронавірусу є обов'язковим. Він набуде чинності через місяць після публікації.
Обов'язкову вакцинацію введуть на період дії карантину для таких професій:
- працівників закладів професійної (професійно-технічної освіти), фахової передвищої, загальної середньої освіти, дошкільної освіти, позашкільних навчальних закладів;
- працівників центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних підрозділів;
- працівників місцевих державних адміністрацій.
За словами міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, після набуття чинності цього наказу роботодавці повинні обов'язково відсторонити невакцинованих працівників від роботи без збереження заробітної плати. Проте місце роботи за людиною зберігається.
Вакцинація в Україні
Наразі вакцинація проти коронавірусу в Україні не є обов'язковою. Проте траплялися випадки, коли працівників зобов'язували щеплюватися на місцевому рівні.
Крім того, влада намагається різними способами заохочувати українців робити щеплення. Наприклад, із20 вересня в Україні також запрацювали нові карантинні обмеження, які передбачають певні бонуси для вакцинованих. Зокрема, щеплені українці зможуть відвідувати громадські заклади у «жовтій» та «червоній» зонах.
Попри заохочення, Україна не встигає виконувати власний план вакцинації. Він передбачає, що в серпні мали зробити 6 мільйонів щеплень, а з вересня — понад 8 мільйонів щомісяця. Проте насправді в серпні зробили 3 мільйони 644 тисячі щеплень, а у вересні — 3,2 мільйона.
- Поділитися: