В Укрзалізниці вважають, що вихід компанії на біржу — проведення процедури IPO (первинного розміщення акцій на біржі) — є чи не найбільш ефективним способом залучення інвестицій у залізничну галузь України.

Про це повідомив голова Укрзалізниці Євген Кравцов у своїй колонці на «Економічній правді».

«На мою думку, найбільш дієвим механізмом залучення інвестицій у галузь в найближчому майбутньому є саме IPO. Ми можемо пропонувати ринку частину акцій усієї компанії чи якогось окремого бізнес-сегменту — можливі різні сценарії», — повідомив Кравцов.

Голова української залізниці також додав, що у ході процедури IPO, тобто виходу на біржу, УЗ повинна буде здійснити низку перетворень, які знизять рівень корупції у галузі та підвищать її прозорість.

Також Кравцов зазначив, що часткову приватизацію нещодавно здійснила залізнична компанія Польщі, що дозволило їй залучити інвестиції у вантажні перевезення.

«У будь-якому разі, коли, навіщо і в який спосіб здійснюватиметься приватизація Укрзалізниці, вирішуватиме її власник — держава», — додав Кравцов.

Напередодні виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера, позаштатний радник президента Володимира Зеленського Олег Устенко в ефірі «Радіо НВ» зазначив, що Укрзалізницю потрібно розділити і продати, залишивши в руках держави «стратегічні речі і не дуже цікаві для бізнесу».

«Монстри, які існують, повинні бути вбиті та розчленовані. Я маю на увазі НАК Нафтогаз, Укрзалізницю», — зазначив він.

У відповідь міністр інфраструктури України Володимир Омелян цю ідею розкритикував, зазначивши, що вона «може знищити логістику в Україні».

Про приватизацію частини Укрзалізниці говорив також заступник голови Офісу президента та кандидат на посаду прем’єр-міністра України Олексій Гончарук. Він також виступив за якнайшвидшу приватизацію державних банків.

Голова Укрзалізниці Євген Кравцов повідомляв, що частину Укрзалізниці можуть продати іноземним інвесторам.

Поділитись: