«Головні бої ще попереду»: Данілов не виключає нового наступу росії з усіх боків

Секретар РНБО Олексій Данілов на брифінгу у Києві, 7 листопада 2022 року
Секретар РНБО Олексій Данілов на брифінгу у Києві, 7 листопада 2022 рокуУНІАН / Віктор Ковальчук

Секретар Ради нацбезпеки й оборони Олексій Данілов не виключає, що росія може спробувати новий наступ на Україну зі всіх боків упродовж найближчих тижнів.

Про це він розповів в інтерв'ю Sky News.

За словами Данілова, росія зараз готується до максимального загострення: збирає сили, проводить навчання.

«Чи буде іти з усіх боків? На сьогодні я можу сказати, що ми не виключаємо будь-якого розвитку подій у найближчі два-три тижні», — сказав секретар РНБО.

Данілов вважає, що приблизно половину з 320 тисяч мобілізованих росіян восени 2022 року залучать до другої хвилі масштабного наступу, коли б вона не була.

«Ми пройшли дуже складний і великий шлях, але я свідомий того, що головні бої ще попереду. І вони будуть цього року, найближчі два-три місяці, які будуть вирішальні у війні», — наголосив Данілов.

Водночас в України є власні плани щодо атак. Секретар РНБО зазначив, що ці плани не є прихованими від основних західних партнерів.

Крім того, журналісти пишуть, що, за словами Данілова, рф може пов'язати повторний масштабний наступ із початком повномасштабної війни 24 лютого 2022 року. Водночас західний чиновник сказав Sky News, що Захід наразі не бачить, що росія готується до атаки саме 24 лютого.

Очікування нових наступів

Наприкінці грудня 2022-го секретар Данілов заявив, що Україна дуже активно готується до найближчих двох-трьох місяців, оскільки вони можуть бути вирішальними у війні.

Згодом очільник воєнної розвідки Кирило Буданов повідомив, що Україна на весну планує великий наступ, а найзапекліші бої очікуються в березні. А Данілов зазначив, що росіяни розраховують на нове загострення на фронті в лютому.

Міністр оборони Олексій Резніков у січні заявив, що росія може збирати сили для наступу з окупованих територій, а найкращий час для руху на фронті для обидвох сторін — весна.

А у воєнній розвідці прогнозують активні бойові дії в Донецькій і Луганській областях упродовж найближчих двох місяців (лютий-березень).

Крім того, у Генштабі ЗСУ не виключають наступу з території Білорусі: загроза наступу зберігатиметься протягом року. Однак наразі ознак формування ударного угруповання в Білорусі не виявили.