Президент Зеленський заявив, що Україна погодилась на «Формулу Штайнмаєра» щодо Донбасу, але закликав не лякатися страшилок, Верховна Рада, тим часом, призначила нових членів Центральної виборчої комісії, які буду рахувати голоси на місцевих виборах, а Уряд Гончарука затвердив план дій в усіх сферах. hromadske розповідає коротко про головні події та наші історії цього тижня.

Формула Штайнмаєра. Спочатку політика, потім безпека

Чинний президент Німеччини Франк Вальтер Штайнмаєр запропонував «формулу» ще тоді, коли був міністром закордонних справ ФРН і брав участь на рівні міністрів у зустрічах в нормандському форматі. Вона досить проста — прочитайте цей текст Насті Станко і все нарешті стане зрозуміло.

Програма уряду Гончарука: що треба про неї знати

Кабінет міністрів у передостанній день вересня затвердив програму діяльності уряду. І вже цього тижня документ ухвалив парламент. У програмі на 120 сторінок рамково описується, що планує зробити уряд Олексія Гончарука.

Рада призначила новий склад ЦВК: хто туди увійшов?

Верховна Рада затвердила новий склад Центральної виборчої комісії. Більшість із них — представники від «Слуги народу». Троє були у попередньому складі, главою ЦВК обрали Олега Діденка, обраного за квотою «Слуги народу».

Політтехнолог Ігор Гринів: «У 2014-му Путін дзвонив Порошенкові й питав: «Чем я могу помочь?»

Ігор Гринів ще у 2016-му прогнозував похід Володимира Зеленського у велику політику. У появі несистемних людей у владі він, на той час головний стратег та політтехнолог Петра Порошенка, вбачав загрозу для країни. Втім, завадити Зеленському балотуватись у президенти команда Порошенка не змогла.

«Треба йти на поступки, аби просуватися вперед у мирному процесі», — генсек ОБСЄ про Мінськ та «формулу Штайнмаєра»

У Нью-Йорку ми поговорили з генеральним секретарем ОБСЄ Томасом Гремінгером і запитали у нього, як, на його думку, відбуватиметься імплементація «формули Штайнмаєра» та як він оцінює кроки нової влади по врегулюванню конфлікту на сході.

Бізнес біля війни: гранти, мрії та реальність / Донбас reality check

Сніжана займається бізнесом у Попасній понад 10 років — починала з пиріжкової на місцевому ринку. Під час війни місто опинилося на лінії фронту. Ринок закрили, продукцію не завозили, люди масово виїжджали. Через сімейні обставини Сніжана залишилася та почала шукати способів оговтатися у нових обставинах.

Про діагнози, дитбудинки та черги на усиновлення: розповідь мами двох дітей

Юля та Роман разом уже шостий рік. З них три роки зайняв процес усиновлення дітей. Офіційно одружилися вже після того, як діти опинилися в їхній родині. А весілля зіграли зовсім нещодавно, напередодні нашої розмови.

«Віра, Надія, Л...» (2019). Фільм Коляна Пастико | Hromadske.doc

Надя закохалася вперше в шість років: у подругу старшого брата. Її сестра Віра пережила таке вперше в 15. Коли сестри відкрились одна одній, Віра засмутилася, а Надя зраділа: вони – лесбійки. Ще й близнючки: Віра старша за Надю всього на 20 хвилин. Сьогодні сестри Чернигіни – відомі ЛГБТ-активістки. У фільмі Коляна Пастико вони готують перший харківський прайд, а потім ледве евакуйовуються з нього.

Також дивіться новий сезон нашого гостросаркастичного проєкту «Шоб Шо». Ви просто мусите подивитися спеціальний кліп, яким відома українська діячка Лариса Сергіївна Хапуга анонсує новий сезон «Шоб Шо», у якого тепер власний Youtube-канал і на нього терміново потрібно підписатися.

Поділитись: