Головну редакторку журналу Vogue Ukraine звинуватили у плагіаті
Головну редакторку українського журналу про моду Vogue Ukraine Ольгу Сушко звинувачують у плагіаті. Сушко, коментуючи ситуацію, підтвердила, що звинувачення обґруновані і вибачилась перед читачами і своєю редакцією.
Сушко у плагіаті звинуватив український Telegram-канал, який пише про моду, «Киёв Фэшн Лавэз»: у спільноті заявили, що лист головного редактора у червневому випуску Vogue Ukraine дуже схожий до аналогічного листа, який у 2006 році для російського журналу Harper's Bazaar написала журналістка та дизайнерка Шахрі Амірханова.
«Головний редактор «головного» видання про моду бере зі свого архіву журнал 12-річної давнини і просто пише чужий текст», — йдеться у повідомленні «Киёв Фэшн Лавэз».
Якщо звірити два тексти, можна дійсно помітити, що вони схожі. Водночас текст Ольга Сушко, який підозрюють у плагіаті, частково скорочений і відредагований.


Спільнота «Киёв Фэшн Лавэз» вимагає від Сушко, щоб вона звільнилась з посади, «спустилася на землю і перестала ходити з розумним квазі-інтелектуальним обличчям».
Ольга Сушко прокоментувала звинувачення: вона заявила, що текст, який підозрюють у плагіаті, писав автор, якого «вона знала багато років».
«Я хочу вибачитися перед читачами та редакційної командою. Виправдовуватися зараз безглуздо, але хочеться пояснити. Ті, хто знають мене і як я працюю, розуміють, що пишу матеріалів я досить багато. Слово редактора через величезну кількість поточної роботи і тому, що елементарно можу «зависнути» над ним кілька днів через велику відповідальність і стрес, я іноді доручала писати позаштатному автору, з яким обговорювала контекст і вважала автора надійним, так як знаю його багато років і повністю довіряла», — написала Сушко.
Також вона вибачилась перед журналісткою Шахрі Амірхановою за те, що «її ім'я з'явилося в цій неприємній історії».
«Це моя помилка. Від помилок ніхто не застрахований. Всі ми робимо помилки, про які потім жалкуємо. Це життєвий урок. І ще можливість подумати і стати мудріше. А в моєму випадку ще й зрозуміти, що слово редактора — не чергова сторінка, а спосіб прямої і особистої розмови з читачем», — додала Сушко.
Нагадаємо, міністерка охорони здоров'я Іспанії Кармен Монтон подала у відставку після того, як медіа оприлюднили інформацію про плагіат у її магістерській роботі.
Також ми писали, що Нова Зеландія звинуватила Австралію у плагіаті державного прапора.
У вересні у США поновили справу щодо звинувачення гурту Led Zeppelin у плагіаті.
- Поділитися: