Життя / Соціальний захист

Головну редакторку журналу Vogue Ukraine звинуватили у плагіаті

«Киёв Фэшн Лавэз»
Життя/Соціальний захист/Головну редакторку журналу Vogue Ukraine звинуватили у плагіаті
Зберегти
Вигляд
Головну редакторку українського журналу про моду Vogue Ukraine Ольгу Сушко звинувачують у плагіаті. Сушко, коментуючи ситуацію, підтвердила, що звинувачення обґруновані і вибачилась перед читачами і своєю редакцією.

Сушко у плагіаті звинуватив український Telegram-канал, який пише про моду, «Киёв Фэшн Лавэз»: у спільноті заявили, що лист головного редактора у червневому випуску Vogue Ukraine дуже схожий до аналогічного листа, який у 2006 році для російського журналу Harper's Bazaar написала журналістка та дизайнерка Шахрі Амірханова.

«Головний редактор «головного» видання про моду бере зі свого архіву журнал 12-річної давнини і просто пише чужий текст», — йдеться у повідомленні «Киёв Фэшн Лавэз».

Якщо звірити два тексти, можна дійсно помітити, що вони схожі. Водночас текст Ольга Сушко, який підозрюють у плагіаті, частково скорочений і відредагований.

Лист Шахрі Амірханової для Harper's Bazaar, 2006 рік   
«Киёв Фэшн Лавэз»
Лист Ольги Сушко для Vogue Ukraine, 2018 рік   
«Киёв Фэшн Лавэз»

Спільнота «Киёв Фэшн Лавэз» вимагає від Сушко, щоб вона звільнилась з посади, «спустилася на землю і перестала ходити з розумним квазі-інтелектуальним обличчям».

Ольга Сушко прокоментувала звинувачення: вона заявила, що текст, який підозрюють у плагіаті, писав автор, якого «вона знала багато років».

«Я хочу вибачитися перед читачами та редакційної командою. Виправдовуватися зараз безглуздо, але хочеться пояснити. Ті, хто знають мене і як я працюю, розуміють, що пишу матеріалів я досить багато. Слово редактора через величезну кількість поточної роботи і тому, що елементарно можу «зависнути» над ним кілька днів через велику відповідальність і стрес, я іноді доручала писати позаштатному автору, з яким обговорювала контекст і вважала автора надійним, так як знаю його багато років і повністю довіряла», — написала Сушко.

Також вона вибачилась перед журналісткою Шахрі Амірхановою за те, що «її ім'я з'явилося в цій неприємній історії».

«Це моя помилка. Від помилок ніхто не застрахований. Всі ми робимо помилки, про які потім жалкуємо. Це життєвий урок. І ще можливість подумати і стати мудріше. А в моєму випадку ще й зрозуміти, що слово редактора — не чергова сторінка, а спосіб прямої і особистої розмови з читачем», — додала Сушко.

Нагадаємо, міністерка охорони здоров'я Іспанії Кармен Монтон подала у відставку після того, як медіа оприлюднили інформацію про плагіат у її магістерській роботі.

Також ми писали, що Нова Зеландія звинуватила Австралію у плагіаті державного прапора.

У вересні у США поновили справу щодо звинувачення гурту Led Zeppelin у плагіаті.

Пов`язані новини