Незалежне російськомовне видання Meduza знову призначило головним редактором Івана Колпакова, який раніше пішов з посади через звинувачення у сексуальних домаганнях. Про це поновлення Колпакова не посаді йдеться у заяві гендиректора видання Галини Тимченко.

«11 березня 2019 року головним редактором «Медузи» призначено Івана Колпакова. Тетяна Єршова, яка виконувала обов'язки головного редактора, стане редакційним директором», — йдеться у повідомленні.

Тимченко пояснила, що Колпаков пішов у відставку попри те, що «рада директорів компанії не знайшла підстав для його відсторонення і одноголосно підтвердила його повноваження».

«Рішення про відновлення Колпакова на посаді головного редактора було прийнято мною. Іван з самого початку був ідеологом і лідером видання, ми разом зробили одне з найбільш популярних ЗМІ в Росії. Я не знаю іншого професіонала, який міг би краще впоратися з новими завданнями і викликами», — додала гендиректор Meduza.

Тимченко наголосила, що повернення Колпакова підтримують керівники всіх підрозділів Meduza, в першу чергу Тетяна Єршова і заступники головного редактора Дмитро Томілов і Султан Сулейманов. «Редакція Meduza не сумнівається в його професійних якостях», — наголошується у зверненні Тимченко.

Нагадаємо, 25 жовтня 2018 року головного редактора видання Meduza Івана Колопакова відсторонили від посади через звинувачення в домаганнях. Як повідомила Російська служба BBC, Колопаков сам попросив відсторонити його від посади. Як з'ясувалось, звинувачення на його адресу висунула людина, яка не працює на Meduza.

6 листопада у Meduza повідомили, що Колпакова відновили на посаді головреда видання. Але згодом Колпаков сам подав у відставку.

Після цього співробітник видання Meduza, який звинуватив головреда видання Івана Колпакова у тому, що той домагався до його (співробітника) дружини, звільнився з видання за власним бажанням.

Як пояснило потім видання Meduza, інцидент стався 20 жовтня 2018 року, коли редакція Meduza відзначала у Ризі день народження. «На вечірці стався неприємний інцидент. Приблизно о 4:00 ранку головний редактор Іван Колпаков, який був сильно п'яний, доторкнувся до сідниці дружини одного із співробітників Meduza та сказав: «Ти єдина на цій вечірці, кого я можу харассити (домагатись, ред.), і мені за це нічого не буде» — після чого пішов. Про ці події ми знаємо зі слів дівчини, яка вирішила зберегти анонімність. У нас немає приводів їй не довіряти», — розповіли у Meduza.

Водночас сам Колпаков стверджує, що не пам'ятає, що саме сталося на вечірці, але визнає, що таке могло статися.

Після інциденту, 22 жовтня, чоловік постраждалої — співробітник Meduza розповів про це на редколегії видання. Колпаков у цей час вирушав у відрядження.

Поділитись: