Економіка / Макроекономіка

Google відмовився від участі в міжнародному економічному форумі в Саудівській Аравії на тлі зникнення журналіста

Економіка/Макроекономіка/Google відмовився від участі в міжнародному економічному форумі в Саудівській Аравії на тлі зникнення журналіста
Зберегти
Вигляд
Компанія Google відмовилася від участі в міжнародному економічному форумі Future Investment Initiative в Саудівській Аравії на тлі зникнення опозиційного журналіста Джамаля Хашоггі.

Компанія Google відмовилася від участі в міжнародному економічному форумі Future Investment Initiative в Саудівській Аравії на тлі зникнення опозиційного журналіста Джамаля Хашоггі. 

Очікувалося, що у форумі візьме участь гендиректорка Google Cloud Діана Грін. Однак невдовзі компанія повідомила про скасування її поїздки. У компанії не уточнили причини цього рішення, повідомляє Reuters із посиланням на заяву Google.

Після зникнення Джамаля Хашкаджі від участі у форумі також відмовилися керівники і власники низки американських компаній, зокрема HP, Ford, JPMorgan і Uber.

Форум Future Investment Initiative відбудеться в Ер-Ріяді 23-25 ​жовтня.

Нагадаємо, 2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашоггі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена. 

За даними турецької влади, Хашоггі не покидав територію консульства. Проте представники Саудівської Аравії заперечують, що Хашоггі перебував у консульстві.

Турецький уряд повідомив офіційних осіб США, що має аудіо-та відеозаписи, які підтверджують, що Хашоггі убили у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі. Саудівська Аравія відкидає звинувачення у причетності до вбивства журналіста Хашоггі. Як повідомляє BBC, міністр внутрішніх справ Саудівської Аравії раніше заявив, що королівство прагне розкрити «всю правду», підкресливши, що «накази вбивати журналіста безпідставні».

Годинник Apple Watch записав розмови саудівських чиновників, момент допиту та вбивство Хашоггі, заявили турецькі медіа.

15 жовтня турецька поліція вперше обшукала консульство Саудівської Аравії у Стамбулі після зникнення журналіста.

16 жовтня державний секретар США Майк Помпео прибув до столиці Саудівської Аравії для переговорів з королем щодо зникнення Хашоггі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає ймовірне вбивство саудівського журналіста

Джамаль Хашоггі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашоггі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців.Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

Пов`язані новини