Генеральна прокуратура не допустила до атестації прокурорів Олексія Донського та Сергія Горбатюка, які займалися розслідуваннями справ Майдану.

Цю інформацію у коментарі hromadske підтвердив Донський.

У зв'язку з реформою органів прокуратури було ухвалене рішення провести атестацію всіх співробітників.

Для допуску до атестації потрібно було підписати заяву спеціального зразка. У ній, зокрема, йшлося про те, що підписант дає згоду на те, що під час ухвалення рішення про атестацію комісія може брати до уваги будь-яку інформацію від фізичних або юридичних осіб без необхідності її перевіряти.

«Погоджуюся з тим, що під час проведення співбесіди й затвердження рішення кадровою комісією може братися до уваги інформація, отримана від фізичних та юридичних осіб (в тому числі анонімно), яка не підлягає додатковому офіційному підтвердженню», — йдеться у заяві, яку пропонувала підписати ГПУ.

За словами Донського, він та Горбатюк написали заяву на проходження атестації не того зразка, який пропонували підписати в ГПУ, а в довільній формі. Через це їх і не допустили.

«Для мене є категорично неприйнятним давати добровільну згоду на використання анонімної інформації без підтвердження при проходженні атестації. Якщо хтось вважає це законним, то нехай це робить, але навіщо вимагати добровільну згоду. На мою думку, це є незаконно», — зазначив Донський.

Він пояснив, що в законі, яким передбачена процедура атестації, немає вимоги, яка вказана у заяві. Донський додав, що зацікавлений у тому, щоб продовжити працювати у прокуратурі, і має намір пройти атестацію, але в порядку, визначеному законом.

У законі передбачено, що у випадку, якщо не було заяви про атестацію затвердженого зразка, можливе звільнення прокурора.

Поділитись: