Генпрокуратура оголосила підозру фактичному керівнику фірми «Оптимумспецдеталь» Андрію Рогозі, який фігурує в розслідуванні щодо розкрадання в оборонній сфері.

Як повідомили в ГПУ, під час постачання запчастин та комплектуючих на державні підприємства, які входять до концерну Укроборонпром, Рогоза умисно занизив суми податкових відрахувань до бюджету на суму 26,6 мільйона гривень.

«Після експертизи переписки Рогози можливими стануть і підозри іншим фігурантам провадження. Принагідно нагадаю, що у цій же справі Рогозі і двом його співучасникам - працівникам СБУ ще в 2018 було пред‘явлене обвинувачення в шахрайстві, яке по зараз по суті розглядається в Печерському суді», — заявив генпрокурор Юрій Луценко.

У розслідуванні Bihus.info йдеться, що Віталій Жуков та Андрій Рогоза — бізнес партнери сина екс-заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського Ігоря. Усі четверо фігурують у цьому розслідуванні.

Нагадаємо, програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

4 березня Порошенко підписав указ про звільнення з посади першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, який разом із сином фігурує в розслідуванні.

Також 4 березня вийшло ще одне розслідування, в якому йдеться про корупційну схему під час ремонту військово-транспортних літаків Ан-26 на заводі концерну Укроборонпром. Державний Укрспецекспорт закупив через посередників запчастини з РФ за ціною, в 7 разів вищою за реальну, а учасники схеми заробили на цьому 300 тисяч доларів. До розкрадань, як з’ясували журналісти, прямо причетний звільнений заступник секретаря РНБО Олег Гладковський та керівник Укроборонпрому Павло Букін.

Поділитись: