Генеральна прокуратура України має намір звільнити 218 прокурорів, які відмовилися проходити переатестацію.

Про це повідомляє прессслужба відомства.

«218 прокурорів ГПУ не подали заяви про намір пройти атестацію та працювати в нових органах прокуратури. Таким чином вони самостійно відмовились від атестації для переведення в Офіс Генерального прокурора. Вони підлягають звільненню згідно з законодавством», — йдеться у повідомленні.

До числа тих, що відмовилися від переатестації, ГПУ зараховує також прокурорів, які подали заяви не у тій формі, яка встановлена Порядком проходження прокурорами атестації. Як уточнив генпрокурор Руслан Рябошапка в ефірі ICTV, таких людей приблизно 50.

У ГПУ повідомили, що 11 277 прокурорів (з них 1082 — в ГПУ), тобто більше 96%, подали такі заяви за встановленим зразком.

Як повідомлялося раніше, прокурор Олексій Донський та керівник слідчого підрозділу Сергій Горбатюк написали заяву на атестацію не затвердженого зразка, а в довільній формі, оскільки вважають пункт про «анонімки» грубим порушенням закону. Відтак їх не допустили до атестації.

У заяві встановленого зразка, зокрема є пункт, що підписант дає згоду на те, що під час ухвалення рішення про атестацію комісія може брати до уваги будь-яку інформацію від фізичних або юридичних осіб без необхідності її перевіряти.

«Погоджуюся з тим, що під час проведення співбесіди й затвердження рішення кадровою комісією може братися до уваги інформація, отримана від фізичних та юридичних осіб (в тому числі анонімно), яка не підлягає додатковому офіційному підтвердженню», — йдеться у заяві, яку пропонувала підписати ГПУ.

Також раніше повідомлялося, що з Генеральної прокуратури звільнили чотирьох слідчих управління спеціальних розслідувань, яке займається розслідуванням справ Майдану, які теж написали заяви на переатестацію у довільній формі. Керівник управління Сергій Горбатюк стверджує, що це рішення суперечить закону.

Поділитись: