Парламент Греції ратифікував угоду Македонії та Північноатлантичного Альянсу (НАТО) про вступ колишньої югославської республіки до організації.

«Відчуваю, ми виконали наш патріотичний обов’язок. Ми усе зробили вірно», — зазначив прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас у парламенті під час дебатів у п’ятницю.

Цього тижня посли 29 країн-членів НАТО та Македонії підписали протокол про вступ цієї країни в Альянс. Тепер його має ратифікувати кожна країна-член блоку. Відтак Македонія стане 30 країною-членом НАТО.

Раніше вступ Македонії до Європейського союзу та НАТО блокувала Греція, яка вимагала від Македонії змінити назву на Республіку Північна Македонія.

25 січня грецький парламент проголосував за зміну назви сусідньої Македонії на Республіку Північна Македонія. Парламент Македонії ратифікував відповідну угоду 11 січня. Аби змінити назву, тепер у Македонії повинні затвердити зміни до Конституції.

Македонія з часів розпаду Югославії сперечається з Грецією щодо назви. На вимогу Греції Македонія була прийнята в ООН в 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ). Греція наполягала на перейменуванні Македонії, аби уникнути плутанини з грецькою провінцією — історичним регіоном Македонія, яка межує з однойменною незалежною республікою.

Поділитись: