Парламент Македонії 11 січня ухвалив поправку до Конституції, яка підтверджує перейменування країни у Республіку Північна Македонія.

Серед 120 депутатів македонського парламенту 81 проголосував «за» це рішення.

Представники опозиційної партії VMRO-DPMNE, які виступали проти угоди з Грецією, бойкотували голосування.

Крім того, в останні три дні кілька сотень людей протестували проти цієї угоди перед парламентом Македонії.

На початку парламентської сесії прем'єр-міністр Зоран Заєв заявив, що зміна назви «відкриє двері у європейське майбутнє Македонії» і приєднання до НАТО

Греція та Македонія уклали угоду про нову назву в червні 2018 року, однак Македонія почне використовувати її тільки після того, як парламент в Афінах також ратифікує угоду.

Греція заблокувала прагнення Македонії до членства в ЄС і НАТО через використання назви «Македонія». На думку грецької влади, така назва мала територіальні претензії до грецької провінції з такою ж назвою.

Македонія з часів розпаду Югославії сперечається з Грецією щодо назви. На вимогу Греції Македонія була прийнята в ООН в 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ). Греція наполягає на тому, щоб назву Македонії було змінено, щоб уникнути плутанини з грецької провінцією — історичним регіоном Македонія, яка межує з однойменною незалежною республікою.

Греція через це блокує вступ Македонії до Євросоюзу і НАТО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 5 питань про нову назву Македонії

Поділитись: