Світ

НАТО і Македонія підписали протокол про вступ країни до Альянсу

Єнс Столтенберг
Світ/НАТО і Македонія підписали протокол про вступ країни до Альянсу
Зберегти
Вигляд
Посли 29 країн-членів НАТО та Македонії підписали протокол про вступ цієї країни в Альянс. Тепер його має ратифікувати кожна країна-член блоку. Відтак Македонія стане 30 країною-членом НАТО.

Підписання відбулося у штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу в Брюсселі в присутності генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга та міністр закордонних справ Македонії Нікола Дімітров.

«Усі союзники НАТО підписали Протокол про приєднання з Македонією, що забезпечить більшу безпеку та процвітання всьому регіону. Я з нетерпінням чекаю того дня, коли 30 прапорів майорітимуть біля штабу НАТО», — зазначив Столтенберг.

25 січня Грецький парламент проголосував за зміну назви сусідньої Македонії на Республіку Північна Македонія. Парламент Македонії ратифікував відповідну угоду 11 січня. Аби змінити назву, тепер у Македонії повинні затвердити зміни до Конституції.

Македонія з часів розпаду Югославії сперечається з Грецією щодо назви. На вимогу Греції Македонія була прийнята в ООН в 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ). Греція наполягає на тому, щоб назву Македонії було змінено, щоб уникнути плутанини з грецькою провінцією — історичним регіоном Македонія, яка межує з однойменною незалежною республікою.

Наприкінці вересня у Македонії відбувся всенародний референдум щодо цього питання. Однак його визнали таким, що не відбувся через недостатню явку виборців: на дільницях проголосувало лише 36,84% населення при необхідних 50%. Водночас з тих, хто взяв участь у референдумі, 91,46% підтримали зміну назви.

Неформальний дедлайн для виконання угоди, підписаної у червні між Грецією та Македонією, спливає у березні 2019 року. Таким чином грецький парламент зможе ратифікувати її до загальних виборів, на яких великі шанси на перемогу мають сили, що виступають проти угоди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 5 питань про нову назву Македонії

Більше про:
# Македонія
# НАТО
Пов`язані новини