Українська греко-католицька церква надала низку рекомендацій щодо того, як служити страсні й пасхальні богослужіння в умовах карантину. Православна церква України буде визначатися «в міру наближення відповідного часу».

Так, предстоятель УГКЦ Святослав дав низку рекомендацій, на основі яких єпископи у своїх єпархіях та екзархатах мають допомогти священникам сформувати критерії поведінки.

Зокрема Святослав пропонує заохочувати парафіян використовувати трансляції служб у церквах. Також він радить:

  • у Великий четвер цього року не виконувати обряду вмивання ніг;
  • у Велику п’ятницю не робити жодних процесій — ні в храмі, ні поза ним. Плащаницю можна винести зі святилища прямо до Божого гробу та встановити обмеження перед самою плащаницею, щоб вірні не підходили для її цілування;
  • доступ до плащаниці організувати так, аби люди не скупчувалися;
  • у неділю Пасхи служити, по змозі, надворі. Не робити процесій — ні в храмі, ні довкола храму. Якщо владики вважатимуть за можливе, відповідно до санітарних норм певної країни, служити в храмі, то в ньому мають перебувають лише священнослужителі та співці;
  • освячувати лозу у Квітну неділю та святити паски й великодні страви на Пасху лише надворі.

Водночас Святослав наголосив, що якщо карантин вимагатиме, віряни повинні брати участь у службах вдома за допомогою трансляції.

У ПЦУ, своєю чергою, заявили, що Синод церкви ухвалюватиме «практичні рекомендації» в міру наближення відповідного часу.

«Рішення буде ухвалене вчасно, з урахуванням обставин, які швидко змінюються, рішень інших Помісних Православних Церков та у взаємодії з державою», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 25 березня президент Володимир Зеленський провів бесіду з очільниками церков. Він заявив, що святкування Великодня є найскладнішим питанням в умовах епідемії, тому держава готує проект «Великдень вдома», аби люди на свята залишились удома.

Нагадаємо, у Тернопільській області коронавірус виявили у священника, який потім контактував з близько 500 людьми.

Раніше Православна церква України дозволила проводити служби без парафіян.

Поділитись: