Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив відновити постачання електроенергії на комунальне підприємство «Вода Донбасу» для того, аби воно відновило постачання води.

Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів України.

Зокрема, прем’єр-міністр доручив закріпити за «Водою Донбасу» статус захищеного споживача, що має забезпечити відновлення енергопостачання.

«Це унеможливлює вимкнення електрики, а відтак перебої з водозабезпеченням міст і селищ. Як наголосив глава уряду, люди мають отримати воду якнайшвидше», — йдеться у повідомленні Кабміну.

Нагадаємо, що розпорядження щодо надання статусу захищеного споживача «Воді Донбасу» в уряді планували видати 18 червня.

Зазначимо, що статус захищеного споживача електроенергії передбачає особливий режим відключення від електроенергії, який враховує можливість виникнення надзвичайної ситуації. Тобто таких споживачів відключити набагато складніше, ніж інших.

Зазначимо, що компанії «Вода Донбасу» відключили електропостачання після того, як вона не змогла знайти нового постачальника електроенергії (що пов'язано із запровадженням першого етапу нового ринку електроенергії). Компанія не змогла підписати нової угоди на постачання електрики через борг у 277 мільйонів гривень перед Укрінтеренерго та борг в 1 мільярд гривень перед компанією Ріната Ахметова «ДТЕК».

Через відключення «Води Донбасу» від електропостачання без води залишилося 16 населених пунктів двох районів Донецької області та частина мешканців міста Бахмут.

Нагадаємо, КП Компанія «Вода Донбасу» 23 травня була частково відключена від електропостачання через борги перед постачальником ДП «Укрінтеренерго».

Станом на 25 травня майже 35 тисяч людей у 16 населених пунктах залишились без водопостачання. 27 травня воду відключили у ще 6 населених пунктах.

Поділитись: