Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман запропонував топ-менеджменту Нафтогазу повернути отримані за перемогу у Стокгольмському арбітражі премії.

Про це Гройсман повідомив під час спілкування з журналістами у Полтаві, передає прес-служба Кабінету міністрів України.

«А щодо керівництва НАК, то у мене немає з ними дискусій. Вони — достатньо цинічний монополіст, з яким мені не по дорозі. Я змусив їх у травні і в майбутні місяці знизити ціни на газ для населення. Вони мають продовжувати це й надалі. Пропоную також, аби вони повернули премії — це буде справедливо», — заявив Гройсман.

Прем’єр-міністр також заявив, що керівництво Нафтогазу «працює на власні кишені», водночас головною метою їхньої роботи має стати нарощення обсягів видобутку газу та забезпечення транзиту російського газу до ЄС після 2020 року.

Зазначимо, що наразі правління Нафтогазу активно судиться з Росією та Газпромом щодо стягнення з них компенсації за рішеннями Стокгольмського та Гаазького арбітражів. Зокрема, чинне правління компанії виграло арбітражі у суперечці з Газпромом про газові контракти, укладені 2009 року, а також арбітраж щодо втрати своїх активів внаслідок анексії Криму.

Раніше Гройсман заявляв, що уряд перегляне питання оплати праці керівництва Нафтогазу. Водночас Нафтогаз оскаржив через суд рішення Державної аудиторської служби про «незаконність» премій менеджменту компанії.

Нагадаємо, що Нафтогаз — газовий монополіст на ринку України, який відповідає за видобуток, імпорт та постачання газу. В рамках європейських вимог, компанію мають трансформувати та розділити на дві компанії, одна з яких буде відповідальною за всю газотранспортну систему України.

Нагадаємо, Нафтогаз оголосив про виплату 41 співробітнику $46 млн премії за перемогу у Стокгольмському арбітражі. Сума, яку компанія вирішила виплатити своїм співробітникам, складає 1% від суми виграшу в арбітражі (4,6 мільярда доларів) та складе 46,3 мільйона доларів. При цьому преміювати вирішили 41 особу, яка «прямо чи опосередковано внесла значний вклад у досягнення результату».

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман направив листа наглядовій раді Нафтогазу через мільйонні премії. «Я стурбований таким рішенням, тому направив офіційного листа до наглядової ради Нафтогазу, щоб вони переглянули це рішення», — повідомляв Гройсман.

Перевіркою премій зайнялася Рахункова палата. Пізніше уряд заборонив виплачувати премії держслужбовцям

Поділитись: