Локація Громадського на «Книжковому Арсеналі»
Фото:

Громадське

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» стартує в Києві 22 травня. Громадське покаже його відкриття, а також мультимедійний проект «РоздІлові».

Проект «РоздІловІ» поєднує сучасну поезію, музику й візуальні образи. Учасники живуть в різних містах — Київ, Харків, Мінськ, Вроцлав, Івано-Франківськ — і мають індивідуальні проекти, але кілька разів на рік збираються в «РоздІловІ».

Оля Михайлюк — ідея/візуалізація;

Сергій Жадан — текст/голос;

Олексій Ворсоба/Томаш Сікора — музика;

Сергій Пілявець — візуалізація.

Дивіться Наживо в ефірі Громадського о 20:00.

Сергій Жадан: …показати простір між літерами та рядками, відчути протяг, який з'являється між розділовими знаками, примушуючи текст повертатися до світла й виходити з темряви. Для нас це велика інтрига — почути дихання тиші, говорячи про любов і забуття, смерть і натхнення, героїв і привидів.

Олексій Ворсоба: Мета наша дуже непроста — розповісти історію про те, як з дня на день в ледве вловимих відлуннях повсякденного світу бачити й відчувати присутність свого єдиного, єдиної. «Роздlловl» присвячені, на мій погляд, саме відсутності меж і кордонів.

Оля Михайлюк: Хтось любить писати, а хтось закреслювати, хтось грати музику, а хтось — слухати радіо. Всі люблять любити — це і є найважливіше дієслово нашого проекту.

Томаш Сікора: «РоздІловІ» дозволяють зупинитися й замислитися — звернути увагу на речі, істотні за своїм значенням і емоціями, важливі, часом сумні, але й обнадійливі. Крім того, що ми зустрічаємося разом, коли граємо «РоздІловІ», цінним для мене є те, що я можу нарешті перевести подих.

Сергій Пілявець: «РоздІловІ» — територія нового пограничного поєднання елементів: літератури, музики, звуків, мови, зображення, графіки, світла й тіні, фактури й форми. Щось, що виникає в моменті, неповторне, і таке, що не фіксується, але відчутне й помітне, то чудове, то жахливе, гармонійне й хаотичне.

Наразі «Розділові» існують у двох формах: як живий виступ і як сайт rozdilovi.org у віртуальному вимірі.

Більше про «РоздІловІ» — http://rozdilovi.org/about-ua.html

Історія проекту — http://rozdilovi.org/about.html

Рецензії на проект:

Це радше акт, аніж вистава або читання. Акт відчуття — повне занурення у щільний темний простір чужого серця, кожен порух якого — радісний чи відчайдушний — сполохує найважливіші спогади і найпотаємніші мрії. При цьому «РоздІлові», як це не парадоксально, — надзвичайно лаконічна річ, і тому — вкрай пронизлива. / Женя Олійник, TEATRE

…«РоздІловІ» — про могутність вакууму, який нерідко є середовищем існування людей, гарантом їх невидимої одиночної камери. Про всесилля любові, яка здатна цей вакуум заповнити, деактивувати, перетворити в моторошний сон-спогад. Про те, як страшно жити, але дуже хочеться... І це велика радість, що проект такої тонкості й глибини знаходиться за межами андеграунду. / Ігор Панасов, CULTPROSTIR

Писання від руки знаходиться на перетині мови і хореографії життя. Вагання вірша дають час на трансформації, ритм твору робить рух видимим, і метаморфози стають відчутнішими, додаючи словам того, що вони не можуть вловити. В той же час поезія бореться з обмеженістю мови у здатності надавати моменту, що зараз минає, необхідного йому багатства. Вона розгортається, перекладаючи досвід у щось поза змістом. Відчайдушне прагнення вірити в життя, любов, війну і читання поезії. / Бенджамін Коуп, LITCENTR

Нагадаємо, Громадське представить тематичну локацію на «Книжковому Арсеналі».

Поділитись: