У центрі Львова біля Ратуші зібралися кілька десятків підприємців — власники малого бізнесу, а також представники громадських організацій та активісти. Вони не задоволені, що у Львові з 11 травня, як дозволено урядом, не почали діяти певні послаблення карантину, зокрема відкриття перукарень та салонів краси.

Про це з місця події повідомив журналіст hromadske Ярема Чуйко.

Так, оскільки у Львові перукарні та магазини взуття та одягу не відкрилися, підприємці прийшли до Ратуші, щоб поспілкуватися з чиновниками.

«Працювати треба. Гроші вклали, товар стоїть… 2 місяці на простої» — пояснює підприємець, який представився як Антипко.

Акція протесту підприємців у Львові, 12 травня 2020 року
Фото:

Ярема Чуйко/hromadske

Зі свого боку підприємиця на ім’я Галина обурена, що великим мережам, як от «Ашан» чи «Епіцентр», дозволено продавати одяг і взуття, на відміну від роздрібних торговців. Підприємиця наголошує, що бізнес готовий дотримуватися усіх вимог влади, зокрема щодо дистанцій, термометрії та дезінфекції.

«Торгую дитячим одягом, і ось я так само перед самим закриттям, перед карантином, привезли товар для дітей. На Пасху розраховували, що ми будемо мати хоч трішки прибутку, і все закрилося», — пояснила вона.

Деякі люди прийшли з плакатами, зокрема, з написом: «Не вбивайте наш дрібний бізнес» та «Львів. SafeФОП». Мітингарі були в масках та дотримувалися дистанцій, однак, коли до них вийшов заступник міського голови Андрій Москаленко, про дистанцію «забули».

Москаленко пояснив, що у Львові можуть лише частково зняти обмеження, оскільки статистика залишається невтішною.

«Щодо можливого наступного відкриття, це рішення буде відкладено, зважаючи на ту статистику, яка сьогодні зберігається, за рекомендацією імунологів та інфекціоністів», — заявив чиновник.

Нагадаємо, карантин, запроваджений в Україні у зв'язку з пандемією коронавірусу, продовжили до 22 травня, але з 11 травня почали діяти певні пом'якшення. Зокрема, відкриють парки, сквери, зони відпочинку, салони краси, перукарні, літні майданчики окремих кафе та ресторанів, а також заклади громадського харчування на виніс.

Загалом в Україні з початку епідемії вже підтвердили 16 023 випадків інфікування коронавірусом. 3 373 пацієнтів вже одужали від коронавірусного захворювання, а 425 — померли від ускладнень.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: