Співробітники Служби безпеки України припинили протиправну діяльність групи компаній «Мотор Січ», яка протягом двох років фінансувала діяльність так званої «ДНР».

Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

У межах досудового розслідування оперативники СБУ втановили, що посадовці «Сніжнянського машинобудівного заводу», який розташований на тимчасово окупованій території Донецької області здійснювали оборудки Росії й так званої «Донецької народної республіки».

У результаті оборудки до так званого «Центрального Республиканского банка ДНР» надходили платежі «Сніжнянського машинобудівного заводу» у вигляді сплати так званих «податків та інших обов’язкових платежів». Зокрема за 2015 рік «Сніжнянський машинобудівний завод» сплатив до бюджету так званої «ДНР» понад 32 мільйони російських рублів. Заводом також безоплатно постачав обладнання для потреб так званих «Міністерства доходів та зборів Донецької народної республіки», через яке безпосередньо фінансувались незаконні збройні формування бойовиків.

Слідчі СБУ оголосили підозру директору та начальнику фінансового відділу «Сніжнянський машинобудівний завод» у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 258-5 Кримінального кодексу України (Фінансування тероризму). Триває досудове слідство для встановлення всіх інших осіб, причетних до фінансування терористичної діяльності.

Раніше журналісти Bihus.Infо з'ясували, що підприємство «Мотор Січ» попри заборону експорту військової техніки в Росію, продовжує співпрацювати з російською армією та спецслужбами, зокрема на території анексованого Криму.

Президент «Мотор Січі» — В'ячеслав Богуслаєв. Герой України, народний депутат 5-го6-го7-го та 8-го скликань та член комітету нацбезпеки та оборони. Богуслаєв разом із директором представництва «Мотор Січі» у Москві Петром Кононенком володіють низкою підприємств у Росії («Борисфен», «Лосиный остров», «ЦИАМ», «Авиаремонт-МС», «ВКМС» та «ВК-МС»). За даними журналістів, «ВКМС» Богуслаєва з 2015 по 2016 роки постачала деталі для двигуна ТВ3-117 виробництва «Мотор Січ» на російський 218 авіаремонтний завод.

Тепер Богуслаєв балотується самовисуванцем по мажоритарному округу у Запоріжжі на дострокових виборах Верховної Ради.

Поділитись: