Власник грузинського телеканалу Руставі-2 бізнесмен Кібар Халваші вирішив продати його через накопичені колишнім керівництвом борги.

Про це йдеться у заяві, опублікованій на сайті телеканалу.

Халваші підкреслив, що компанія буде продана за правилом прозорого конкурсу тому, хто заплатить найвищу ціну.

«На жаль, мої фінансові можливості недостатні для того, щоб вивести телекомпанію з глибокої фінансової кризи, тому я прийняв рішення про продаж телекомпанії і готовий до переговорів із будь-якою зацікавленою особою», — зазначив бізнесмен.

Водночас, він додав, що єдиний, із ким не буде переговорів, — Михеіл Саакашвілі.

За даними Халваші, який вступив у права власника грузинського телеканалу в липні, борг Руставі-2 становить 70 млн ларі (понад $24 млн), майже третина якого (27 млн ларі) — заборгованість перед державою.

Кібар Халваші підкреслив, що компанія знаходиться в катастрофічному стані і «заборгувала практично всім, починаючи від водорозподільної компанії і закінчуючи американською компанією, яка проводить екзит-поли».

На початку липня грузинський опозиційний телеканал став фігурантом політичного скандалу між Росією та Грузією. 7 липня ведучий авторської програми «P.S.» Георгій Габунія російською мовою звернувся до президента Росії Володимира Путіна і нецензурно вилаяв його. Влада країни засудила його висловлювання. На «Руставі-2» вирішили не звільняти Габунію. Однак новий власник телеканалу Кібар Халваші звільнив гендиректора телеканалу Ніку Гварамію і призначив на цю посаду свого юриста Паату Салію.

Телеканалу «Руставі-2» 25 років. За інформацією неурядової організації «Transparency International Грузія», в період з 2004-го по 2012 роки телекомпанія двадцять разів змінювала власника.

Під час «революції троянд» «Руставі-2» відкрито підтримував опозицію, а пізніше виявився під контролем режиму, який сформувався після революції.

У 2012 році, після зміни влади в Грузії, всі великі телеканали перебудувалися на користь правлячої партії «Грузинської мрії». Єдиний великий канал, що мовить на всю країну, який залишився під впливом опозиції, зокрема експрезидента Саакашвілі, це «Руставі 2».

Поділитись: