Хакери оприлюднили базу даних з майже 773 мільйонами унікальних адрес електронної пошти та понад 21,2 мільйона паролів.

Першим це помітив дослідник у сфері кібербезпеки Трой Хант.

За його словами, папка з базою даних під назвою «Collection #1» важить близько 87 гігабайт та має 12 тисяч файлів. Її оприлюднили у хмарному сховищі та «популярному хакерському форумі».

Загалом хакери виклали 1,1 мільярда унікальних комбінацій — поштових адрес та паролів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хакер, який оприлюднив мільярд комбінацій e-mail та паролів, мешкає в пострадянській країні — BBC

Хант також управляє сайтом Have I Been Pwned, де можна перевірити, чи оприлюднили хакери чийсь конкретний e-mail або пароль. Якщо так — панель сайта засвітиться червоним, якщо ні — зеленим.

Сам Хант сказав, що його дані були в цьому списку, зокрема, пароль, який він використовував багато років тому. Ймовірно, паролі та поштові адреси збирали у різні роки, тому деякі з них вже не актуальні.

Портал Wired назвав це найбільшим викраденням персональних даних в історії.

Трой Хант — австралійський фахівець з кібер-безпеки та регіональний директор корпорації Microsoft. Він також робить дослідження для найкращих світових ресурсів з кібер-безпеки та веб-розробників.

Сайт Have I Been Pwned — його розробка. Хант пояснює, що коли користувачі хочуть перевірити свої електронні адреси на предмет хакерства та вводять їх на сайті — сайт автоматично не викрадає їх та не шукає паролі до них. Пошукова система цього сайту не шукає нічого іншого серед бази даних хакерів, окрім як введеної користувачем електронної адреси. Також Have I Been Pwned не зберігає та не реєструє дані користувача. 

Нагадаємо, консалтингова компанія Cambridge Analytica, яка працювала над президентською кампанією президента США Дональда Трампа, незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий витік даних із Facebook: що треба знати про скандал із Cambridge Analytica.

Поділитись: