Гамбіт Путіна в Сирії (огляд преси)

Оглядач The Washington Post Чарльз Краутхаммер коментує путінську геополітичну гру в Сирії: «Пропозиція Путіна є очевидною: припиніть воювати з Асадом, сприймайте Росію як потужного гравця та змиріться із регіональною гегемонією Росії, Ірану та «Хезболли». Тоді ми очолимо боротьбу з Ісламською Державою. Тут є і бонус. Найхитріша частина путінського гамбіту – це невиголошений рецепт лікування європейської кризи з біженцями. Охоплені почуттям провини та страху , європейці не знають, що робити. Путін пропонує вихід: не буде війни, не буде і біженців. Зупиніть громадянську війну в Сирії і тоді біженці не тільки не будуть заповнювати Європу, але й почнуть повертатись назад до Сирії».

«Туреччина, яка дала притулок найбільшій у світі кількості біженців, вже витратила 7,6 мільярдів доларів США на піклування за 2,2 мільйонами сирійців, які втекли від конфлікту. Про це повідомив у п’ятницю заступник прем’єр-міністра Туреччини. Туреччина опинилась на лінії фронту найбільшої з часу Другої світової війни кризи з біженцями. Вона має 900 кілометровий кордон із Сирією та ухвалила політику «відкритих дверей» для тих, хто втікає від громадянської війни, яка вже триває п’ятий рік. Європа зараз стикається з рекордним напливом мігрантів, які втікають від війни, переслідувань та економічних проблем. За інформацією Міжнародної організації з міграції рекордна кількість – понад 300 тисяч сирійців та інших мігрантів - прибули до Греції, переважно з турецького узбережжя Егейського моря», - повідомляє Reuters.

«Через кілька годин після того, як президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган накинувся з критикою на відому в країну газету, обурений натовп його прихильників напав на головний офіс видання, розбиваючи вікна, вигукуючи образи та намагаючись штурмувати будівлю. Ще через два дні, коли уряд набрав в рот води щодо цього епізоду, Ердоган вдруге атакував газету, критикуючи її команду за спотворення його слів у Твіттері. Ця атака спричинила другу хвилю скажених протестів, які змусили редактора газети залишити будівлю та звернутись у прямому телеефірі до поліції з вимогою втрутитись. «Я в журналістиці вже 40 років і це вперше, коли мене атакують з використанням каміння та биток», - сказав Седат Ергін, шеф-редактор «Hurriyet», однієї з найвпливовіших в країні газет», - The New York Times пише про утиски преси в Туреччині.

The Economist повідомляє про проблеми Ізраїлю, які спричинив приїзд олігархів з Росії та України. «Оскільки багато олігархів були змушені вибирати бути з Владіміром Путіним чи проти нього, або бути на боці однієї зі сторін, які б’ються за владу в Україні – Ізраїль став нейтральною зоною, де вони можуть всі зустрітись та убезпечені від екстрадиції за обвинуваченнями. Часто ці обвинувачення є політично мотивованими. У кінці кожного тижня, або напередодні єврейських свят, такий веб-сайт як «Flightradar24.com» показує маршрути літаків бізнес-класу, які прямують до аеропорту Бен Гуріон в Тель-Авіві з Москви, Києва та інших колишніх радянських міст. Представники ізраїльських правоохоронних органів почали турбуватись про те, що м’які податкові закони створили канал для відмивання грошей. Минулого місяця міністр фінансів намагався переконати уряд ухвалити його пропозиції по скасуванню 10-и річного терміну, на який іммігранти та ізраїльські експатріанти звільняються від декларування своїх іноземних прибутків та активів».

hromadske.tv