Харків готовий дати відсіч загарбнику: Терехов відреагував на слова Зеленського

Міський голова Харкова Ігор Терехов запевнив, що його місто готове протистояти російській агресії та завжди буде українським. Ці слова пролунали після того, як президент Володимир Зеленський припустив, що Росія може окупувати Харків у разі загострення.
Власну позицію Терехов оприлюднив на своєму Telegram-каналі.
«Харків був і буде українським містом, жителі якого є громадянами єдиної та неподільної України. І будь-хто, хто зазіхне захопити Харків, повинен розуміти — на захист свого улюбленого міста стануть не лише харків'яни, а й усі українці», — написав Терехов.
Він запевнив, що місто готове «дати тверду відсіч ймовірному загарбнику», оскільки всі сили та засоби для цього вже є. Також мер Харкова закликав жителів міста не панікувати.
«Запевняю вас — приводів для занепокоєння немає, і Харків і надалі успішно розвиватиметься під мирним небом. Все буде Харків та все буде Україна», — зазначив Терехов.
А що сказав Зеленський?
В інтерв'ю The Washington Post він припустив, що в разі загострення Росія може окупувати Харків, але їй потрібен привід для ескалації. За словами Зеленського, якщо Росія вирішить наступати, то зробить це на територіях, де «історично є люди, які раніше мали родинні зв’язки з Росією».
«Харків, який перебуває під контролем уряду України, може бути окупований. Росії потрібен привід: скажуть, що захищають російськомовне населення. Після окупації та анексії Криму ми розуміємо, що це можливо», — сказав очільник країни.
Він додає, що захоплення Харкова не буде «просто вторгненням», а стане «початком повномасштабної війни».
Російська загроза
Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявляв, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. За даними New York Times, біля кордонів України залишаються 100 тисяч російських військових.
Американські розвідники, відповідно до сценарію, яким поділився Bloomberg, вважають, що наступ на Україну може відбутися з трьох напрямків: з окупованого Криму, Білорусі та російського кордону.
Від Харкова до кордону Росії — 30-40 км. Крім того, ще один обласний центр наближений до кордону — від Чернігова до кордону Білорусі приблизно 50-60 км.
До того ж Росія вимагає від НАТО пообіцяти, що Україна не вступить в Альянс. А нещодавно стало відомо, що РФ також вимагає виведення військ НАТО із країн, які не були учасниками об'єднання до 1997 року.
- Поділитися: