У Росії розширили вимоги щодо «гарантій безпеки»: вимагають вивести війська НАТО з частини країн-учасниць
Росія висунула до НАТО так звані гарантії безпеки, вимагаючи невступ України в Альянс. Наразі там висунули додаткові умови, що передбачають виведення військ НАТО з частини країн.
Про це повідомляє пресслужба МЗС Росії.
Так, РФ вимагає від НАТО повернутися до конфігурації 1997 року, тоді до Альянсу входили 17 країн. В МЗС зазначають, що їхня вимога стосується зокрема Болгарії та Румунії.
«Йдеться про виведення іноземних сил, техніки та озброєнь та інші кроки з метою повернення до конфігурації станом на 1997 рік на території країн, які не були членами НАТО на зазначену дату. До них належать і Болгарія, і Румунія», — йдеться у повідомленні.
У 1999 році до НАТО приєдналися і Польща, Чехія, Угорщина, а у 2004-му — Болгарія, Естонія, Литва, Латвія, Румунія, Словаччина та Словенія. Далі було розширення Альянсу у 2009-му (Албанія, Хорватія), 2017-му (Чорногорія) та 2020-му (Північна Македонія). У Росії не називають повний перелік країн, із яких треба вивести війська.
Доповнено (17:50). Заступник генсека НАТО Мірча Джоане заявив, що це не справа Росії вирішувати, де Альянс розміщує свої війська. У Болгарії та Румунії також зазначили, що самостійно вирішать, що їм робити зі своєю безпекою та як співпрацювати з Альянсом.
Нагадаємо, нещодавно Росія також запропонувала «альтернативу» так званим гарантіям безпеки: Кремль вимагає, щоби Сполучені Штати зобов'язалися ніколи не голосувати за вступ України та інших країн до Північноатлантичного альянсу. А для членства країни в НАТО на етапі ратифікації протоколу про вступ «за» мають проголосувати всі члени Альянсу.
Російська загроза та «гарантії безпеки»
Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявляв, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. За даними New York Times, біля кордонів України залишаються 100 тисяч російських військових.
Спершу в Росії інформацію про загрозу нападу на Україну називали штучно створеною істерикою. Проте згодом у Росії висунули вимоги щодо «гарантій безпеки».
Заступник голови МЗС РФ Олександр Грушко заявив, що якщо Захід не сприйматиме серйозно запропоновані Москвою «гарантії безпеки», які передбачають невступ України в НАТО, то Росія застосує «військово-технічну альтернативу».
На тлі можливого загострення російської агресії президенти США та РФ на початку й наприкінці грудня провели переговори.
Але за їхніми підсумками кожен лишився при своєму: у Білому домі наполягали на зменшенні напруженості з Україною та попереджали про «рішучу відповідь», натомість у Кремлі вимагали затвердження так званих гарантій безпеки з боку США та НАТО і заявляли, що Байден нібито обіцяв не розміщувати в Україні ударне наступальне озброєння.
Після цього переговори щодо «гарантій безпеки», які Москва хоче отримати від Заходу, перейшли на рівень делегацій США та Росії. Крім того, в Альянсі неодноразово стверджували, що Росія не може перешкодити Україні зблизитися з НАТО і не має права голосу в цьому питанні.
- Поділитися: