Харківська обласна інфекційна лікарня переповнена через велику кількість хворих на COVID-19, тому влада вирішила направляти інфікованих у дитячу лікарню, що розташована поруч.

Про це повідомив в.о. директора Департаменту охорони здоров’я Харківської ОДА Геннадій Бондарчук.

За його словами, наразі в обласній лікарні всі 240 місць заповнені.

«У реанімації, розрахованій на 12 осіб, сьогодні перебувають 10 пацієнтів, один з них на інвазійній підтримці, інші — у кисневій масці», — додав чиновник.

У зв’язку із завантаженістю лікарні влада вирішила направляти хворих до дитячої обласної лікарні, яка розташована поруч. Для цього підготували окремий корпус, там є 50 боксованих палат на 150 пацієнтів. Тут буде 100 точок доступу до кисню.

Також Бондарчук заявив, що у дорослій інфекційній лікарні можуть створити друге реанімаційне відділення на 20 ліжок.

Водночас нещодавно директор інфекційної лікарні Павло Нартов сказав, що з розширенням реанімації не поспішають через брак персоналу.

Яка ситуація з епідемією на Харківщині

За останню добу в регіоні зафіксували 145 випадків інфікування COVID-19, це рекорд для Харківщини. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу 5 серпня назвав ситуацію у регіоні напруженою і закликав місцеву владу «звернути на це відповідну увагу».

Загалом від початку епідемії в регіоні 4 237 випадків, 136 людей померли, 2 340 — одужали. Уся територія Харківщини перебуває у так званій «зеленій» зоні за рівнем поширенням коронавірусу, тобто, у найбільш безпечній.

Проблема переповнених через COVID-19 лікарень не є чимось новим для Харківщини. Так, наприкінці червня фактично нові «Нові Санжари» влаштували чорнобильці, які вимагали не пускати до «чорнобильської» лікарні інфікованих на коронавірус. А персонал диспансеру почав масово звільнятися.

Детальніше про сутички під установою читайте у матеріалі:

Страх і COVID-19 у Харкові. Як місцеві лікарні виживають без лікарів

Поділитись: