Хасиди-паломники почали масово залишати територію біля кордону України з Білоруссю. Із білоруської території вони хотіли потрапити в Умань для святкування Рош га-Шана — іудейського Нового року.

Про це повідомили прикордонні служби України та Білорусі.

«На даний час за наявною в Державній прикордонній службі України інформацією, їх (ред. — хасидів) кількість зменшилася. Зараз там може перебувати ще близько 600 людей і спостерігається їх поступове повернення на територію Білорусі», — йдеться в повідомленні ДПСУ.

Пізніше TUT.BY із посиланням на прикордонну службу Білорусі повідомив, що на білорусько-українському кордоні лишаються близько 150 людей. Решта ж полишили спроби перетнути кордон і вирішили відсвяткувати Рош га-Шана в Гомелі й Пінську або повертаються додому.

Що з хасидами?

27 серпня уряд оголосив про заборону в'їзду в Україну іноземцям з 28 серпня по 28 вересня через пандемію коронавірусу. Заборона припала саме на початок масового паломництва в Умань хасидів зі всього світу на святкування юдейського Нового року — Рош га-Шана.

Попри заборону паломники намагаються потрапити в Україну через кордон з Білоруссю. Українське Міністерство закордонних справ уже звернулося до Білорусі з проханням не оформлювати на виїзд в Україну громадян, на яких діють обмеження та закрила пункт пропуску «Нові Яриловичі», що на Чернігівщині.

Частині паломників все-таки вдалося потрапити в Умань. Для в'їзду в місто вони мають здати обов'язковий тест на коронавірус. За даними Держпродспоживслужби в Черкаській області, COVID-19 виявили загалом у десяти хасидів в Умані.

Що таке Рош Га-Шана і чому хасиди їдуть в Умань?

Рош Га-Шана ─ це юдейський новий рік. Воно прив’язане до місячного календаря і цього року припадає на 18-20 вересня.

На свято Рош га-Шана до Умані з’їжджаються хасиди з усього світу. Найбільше ─ з Ізраїлю та США. Чоловіки-хасиди беруть на святкування юдейського нового року також жінок і дітей.

Усі євреї, які представляють течію брацлавського хасидизму, вважають своїм обов'язком побувати хоча б раз у житті на могилі цадика Нахмана — духовного вождя хасидів, святого, який останній рік свого життя провів в Умані. Вони також вважають, що якщо вони зустрінуть юдейський Рош га-Шана біля його могили, то наступний рік буде щасливим для них.

Авторка: Ірина Сітнікова
Поділитись: