УКРАЇНА

«Газова справа»: депутата-втікача Онищенка викликали на допит до НАБУ

23 липня, 2018 13:24
УКРАЇНА/«Газова справа»: депутата-втікача Онищенка викликали на допит до НАБУ
Зберегти
Вигляд
Національне антикорупційне бюро викликало на допит депутата-втікача Олександра Онищенка, який фігурує як підозрюваний у «газовій справі».

Національне антикорупційне бюро викликало на допит депутата-втікача Олександра Онищенка, який фігурує як підозрюваний у «газовій справі».

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Допит має відбутися 26 липня.

Також на допит до НАБУ викликали ще одну фігурантку справи Олену Павленко. Її теж планують допитати як підозрювану.

НАБУ розпочало досудове розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із «Укргазвидобуванням» у грудні 2015 року. За версією слідства, в період з січня 2013 по червень 2016 року члени злочинної організації протиправно заволоділи коштами, отриманими від реалізації газу, в розмірі понад 1,6 млрд, внаслідок чого «Укргазвидобування» зазнало збитків на більш ніж 740 млн грн. 

Загалом слідство встановило причетність до участі у «газовій схемі» 29 осіб. Наразі 7 осіб, у тому числі народний депутат України Олександр Онищенко, перебувають у розшуку, 12 обвинувальних актів стосовно 18 осіб скеровано до суду, із них щодо 7 осіб набрав законної сили обвинувальний вирок.

Онищенка звинувачують в організації схеми по перепродажу купленого у держкомпаній газу своїм же фірмам за заниженими цінами. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Газова справа» на 3 мільярди: Чи вдасться антикорупційним органам довести свою незалежність.

5 липня 2017 року Верховна Рада підтримала подання генпрокурора про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт Онищенка. 27 липня Луценко підписав повідомлення про підозру депутатові.

Наприкінці лютого 2017 року Вищий адміністративний суд відмовився повертати Онищенкові депутатську недоторканність.

ОЛЕКСАНДР ОНИЩЕНКО ЗАОЧНИЙ СУД

Пов`язані новини