«Газпром» відмовляється від експансії в Європу (огляд преси)
«Україна попереджала Голландію про небезпеку польотів над регіоном, де впав малазійський «Боїнг»», - пише іспанське агентство новин ABC. «У програмі Argos громадського телебачення VPRO було оголошено: за три дні до трагедії з лайнером MH17, яка сталась 17 липня 2014-го, МЗС та міністерство оборони Голландії були проінформовані про присутність ракетних установок, вірогідно російських, на сході України», - повідомляє журналіст агентства Фернандо Геллер. Голландські журналісти в своїй програмі керувались уривками з дипломатичного брифінгу від 14 липня, де повідомлялось про збиття в цьому ж регіоні українського військового літака «АН-26».
«Газпром» відмовляється від експансії в Європу. Sueddeutsche Zeitung відзначає, що російський концерн йде з європейського бізнесу зі швидкістю, яка «збиває з пантелику як його конкурентів, так і політиків по всій Європі». «На початку грудня концерн несподівано відмовився від газогону «Південний потік» та вирішив направити свій газ до Туреччини. Трохи пізніше «Газпром» відмовився від угоди з BASF, згідно з якою BASF мав отримати доступ до російських газових родовищ. У вівторок концерн підтвердив інформацію про продаж своєї долі в німецькій компанії VNG, яку вважали «трампліном «Газпрому» на німецький ринок». «Вірогідно, свою роль зіграв гнів Росії на західні санкції, які стали відповіддю на українську кризу, а також, як пліткують в газпромівських колах, страх перед конфіскаціями. Зокрема, концерн планує повернути до Росії - в рідне місто Путіна Санкт-Петербург - свою британську доньку GMT (компанія має в Лондоні близько однієї тисячі співробітників). Це ж стосується і Відня, де «Газпромнєфть» щороку продає сировини на понад 10 млрд євро», - пише газета.
Журнал Foreign Policy пише про п’ятирічні результати киргизької революції. «У п’яту річницю революції, Киргизстан здає самий серйозний тест на перехід до демократію, адже політики та партії країни зараз готуються до жовтневих виборів на тлі економічної нестабільності та міжетнічних конфліктів», - пише видання. «Дискримінація узбецької громади все ще має місце, як кажуть її активісти». 27 березня офіс «Бір Дуйно», правозахисної неурядової організації, яка надає правову підтримку узбекам, зазнав рейду з боку Державного комітету держбезпеки Киргизії. «Але найбільше випробування для молодого уряду Киргизії може настати пізніше в цьому році, коли наслідки російського економічного занепаду повністю себе проявлять. Приблизно 1 мільйон громадян Киргизстану працює в Росії, а їхні грошові перекази сягають 32% ВВП країни», - пише видання.
«Симфонічний оркестр міста Торонто несподівано скасував «Концерт № 2 для фортепіано з оркестром» Сергія Рахманінова у середу через розлучення з українською піаністкою та тривогу, що її непристойні коментарі в Твіттері перейшли межу толерантності», - пише The New York Times. «Керівник оркестру Джеф Мелансон у телефонному інтерв’ю повідомив газеті, що його колектив попросив Валєнтіну Лісіцу, яка і мала виконувати головну партію, пояснити свою позицію щодо чисельних твітів. У них піаністка опублікувала вульгарні меми та коментарі, атакуючи українських націоналістів. Пані
- Поділитися: