ENRU

«Газпром» заявив про рішення стягнути з «Нафтогазу» понад $1,7 млрд: «Нафтогаз» спростував

Глава російського «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що Стокгольмський арбітраж ухвалив стягнути з українського «Нафтогазу» понад 1,7 млрд доларів. У той же час «Нафтогаз» спростував цю інформацію.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«В окремому рішенні трибуналу при Стокгольмському арбітражі від 31 травня не вказано, що «Нафтогаз» повинен виплатити «Газпрому» $ 1,7 млрд або будь-яку іншу суму. Воно не містить будь-яких цифр щодо будь-яких боргів між сторонами. У рішенні викладені принципи, за якими повинна розраховуватися компенсація за переплату «Нафтогазу», а також ціна для обсягів газу, отриманих, але не оплачених НАК в повному обсязі», — відзначили в прес-службі «Нафтогазу».

Також у НАК додали, що зараз відбуваються переговори з «Газпромом». Якщо вони не будуть успішні, тільки тоді суми будуть визначені арбітражем.

«Трибунал запропонував «Нафтогазу» і «Газпрому» спробувати домовитися за сумами. Такі переговори тривають. Якщо сторонам не вдасться домовитися, то, як очікується, суд визначить їх самостійно», — сказали в «Нафтогазі».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перемога і не лише: Україна проти Росії в міжнародних судах.

Як повідомлялось раніше, у «Нафтогазі»  розраховували, що саме 31 травня відбудеться винесення рішення в Стокгольмському арбітражі у справі проти «Газпрому».

31 травня стало відомо, що Мін'юст України арештував акції «Газпрому» у рамках антимонопольної справи.

«Нафтогаз» судиться з «Газпромом» щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ та транзиту газу.

З обох питань «Газпром» подавав зустрічні позови до України. Сукупна сума позовних вимог НАК «Нафтогаз України» до «Газпрому» становить понад $42,5 млрд, зустрічних вимог «Газпрому» – $47,1 млрд.

Рішення, винесене 31 травня, стосується справи щодо поставок російського газу в Україну.

1 червня міністр юстиції Петренко повідомив про стягнення перших сум з «Газпрому».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram