Про це заявив під час брифінгу заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Генпрокуратура вела прослуховування агента НАБУ, який працював під прикриттям в рамках операції щодо першої заступниці голови Державної міграційної служби Діни Пімахової, у справі за фактом дачі хабара і провокації хабара.

Про це заявив під час брифінгу заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає кореспондент Громадського.

Він уточнив, що прослуховування тривало майже два місяці, з моменту надходження заяви від Пімахової про те, що її провокують на отримання хабара. Після цього СБУ і ГПУ почали розслідування і, за словами генпрокурора, тільки пізніше з'ясували, що підозрюваний є агентом НАБУ.

«Я вважаю, що працівники правоохоронних органів не мають права пропонувати чиновникам ухвалити завідомо незаконне рішення. Це була спланована провокація хабара. Працівника НАБУ затримали під час намагання надати 15 тисяч доларів», - сказав Луценко.

За його словами, гроші пропонувалися за незаконне виготовлення паспорта України для громадянина Ірану.

Водночас, за словами Луценка, це вже третій епізод у справі НАБУ щодо працівниці міграційної служби. У перших двох випадках були зафіксовані корупційні факти щодо чиновниці ДМС.

«По другому епізоду, по громадянину В’єтнама. Чиновниця отримала неправомірну вигоду по моїй інформації. Але тоді вона також не була затримана», – зазначив Луценко.

Генпрокурор стверджує, що агент Національного антикорупційного бюро був затриманий під час провокації хабара для працівниці Держміграційної служби. Наразі він дає свідчення і йому готують підозру.

«Вважаю обґрунтованою підозру щодо працівника НАБУ щодо провокування хабара і дачі хабара. Ми сьогодні обговорювали це питання і знайшли порозуміння з Ситником (директор НАБУ) і Холодницьким (керівник Антикорупційної прокуратури) щодо неприпустимості в подальшому провокації такого хабара. В понеділок керівники цієї спецоперації прибудуть на допит, і в подальшому таких ситуацій не відбудеться», – сказав Луценко.

29 листопада у Держміграційній службі заявили про затримання «агента» НАБУ під час спроби передачі хабара першому заступнику голови ДМС Діні Пімаховій. 

Чиновниця Держміграційної служби заперечує вимагання хабара в агента НАБУ

30 листопада в НАБУ заявили про зрив спецоперації через втручання СБУ та Генпрокуратури.  У заяві вказується, що працівники СБУ незаконно затримали агента НАБУ, який документував один «з епізодів за участі першого заступника голови Державної міграційної служби України».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile