Генпрокуратура України розслідує в рамках відкритого кримінального провадження ймовірне розголошення НАБУ матеріалів справи по «чорній касі Партії регіонів», але ні про яке втручання Бюро у вибори президента США мова не йде.

Генпрокуратура України розслідує в рамках відкритого кримінального провадження ймовірне розголошення НАБУ матеріалів справи по «чорній касі Партії регіонів», але ні про яке втручання Бюро у вибори президента США мова не йде.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби ГПУ.

«Генеральною прокуратурою України розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 387 КК України за фактом ймовірного розголошення службовими особами правоохоронних органів даних досудового розслідування. У даному кримінальному провадженні не розслідуються так звані факти «втручання в вибори Президента США», – йдеться в повідомленні.

Також в ГПУ підтвердили, що кримінальне провадження розпочато за результатами розгляду звернення народного депутата України Андрія Деркача.

У свою чергу, прес-секретарка НАБУ Світлана Оліфіра сказала Громадському, що відомство надавало коментарі про наявність в списках «чорної бухгалтерії» Партії регіонів імені екс-керівника передвиборчого штабу Трампа Пола Манафорта, виключно у відповідь на запити ЗМІ.

«НАБУ та САП неодноразово заявляли, що жодного розслідування стосовно Пола Манафорта не велося. Ми наголошуємо на тому, що він – не є підслідною нам особою. Усі коментарі стосовно наявності ім’я Пола Манафорта у списках так званої «чорної бухгалтерії» Партії регіонів надавалися виключно у відповідь на запити ЗМІ і з метою запобігання маніпуляціям», – сказала Оліфіра.

Нагадаємо, у серпні 2016 народний депутат Сергій Лещенко оприлюднив копії документів «чорної бухгалтерії» Партії регіонів щодо передачі коштів екс-раднику Віктора Януковича Полу Манафорту.

Всього, згідно із документами, Манафорт отримав більше як 12 мільйонів доларів від Партії регіонів із 2007 по 2009 роки.

Повідомлялося, що в США розслідуватимуть можливу участь Манафорта в корупційних схемах в Україні.

У свою чергу НАБУ та САП заявляли, що не уповноважені розслідувати діяльність Манафорта стосовно Партії регіонів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну причетність Манафорта до розстрілів на Майдані.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: