Війна

Генсек НАТО закликав допустити спостерігачів і медиків до місця хіматаки у Сирії

12 квітня, 2018 17:58
Війна/Генсек НАТО закликав допустити спостерігачів і медиків до місця хіматаки у Сирії
Зберегти
Вигляд
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав забезпечити міжнародним спостерігачам та медпрацівникам доступ до місця хімічної атаки в Сирії.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав забезпечити міжнародним спостерігачам та медпрацівникам доступ до місця хімічної атаки в Сирії.

Про це він заявив під час спільної прес-конференції з прем'єр-міністром Словаччини Петером Пеллегріні.

Повідомляється, що лідери обговорили ситуацію у Сирії, а також засудили використання хімічної зброї проти цивільних.

«Остання атака була жахливою, її наслідок загибель десятків людей, у тому числі багатьох дітей», — наголосив Столтенберг.

«Ми закликаємо сирійський режим і його прихильників забезпечити (до місць хіматаки, — ред.) повний і безперешкодний доступ для міжнародної медичної допомоги та міжнародного моніторингу», — додав він.

Генсек НАТО наголосив, що Альянс розцінює використання хімічної зброї «як загрозу міжнародному миру і безпеці». «Відповідальні повинні нести відповідальність», — підкреслив він.

Нагадаємо, 8 квітня на контрольоване повстанцями місто Дума у Східній Гуті здійснена хіматака, внаслідок якої загинуло щонайменше 70 осіб.

9 квітня Організація із заборони хімічної зброї розпочала розслідування атаки в Сирії. 10 квітня уряд Сирії запропонував Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) направити команду спостерігачів для розслідування обвинувачень у проведенні хімічної атаки в місті Дума.

Постійна представниця США в ООН Ніккі Гейлі заявила, що «на руках російського режиму є кров сирійських дітей».

Постійні представники Франції та Великої Британії при ООН Франсуа Делатр і Карен Пірс на екстреному засіданні Ради безпеки заявили про відповідальність Росії та Ірану за останню хімічну атаку в сирійському місті Дума.

Президент США Дональд Трамп заявив що ухвалить рішення протягом доби про те, чи застосувати військову силу проти влади Сирії у зв'язку із застосуванням хімічної зброї в місті Дума. У російському МЗС відреагували на заяву Трампа про «розумні» ракети в Сирії та заявили, що ракети «слід запускати в бік терористів». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Атака на Сирію може статися або дуже скоро, або зовсім не скоро — Трамп

Пов`язані новини