УКРАЇНА

Геращенко закликала Раду ухвалити звернення до ОБСЄ щодо звільнення політв’язнів

4 липня, 2018 11:24
УКРАЇНА/Геращенко закликала Раду ухвалити звернення до ОБСЄ щодо звільнення політв’язнів
Зберегти
Вигляд
Перша віце-спікер Ради Ірина Геращенко закликала депутатів парламенту ухвалити звернення до Парламентської Асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі щодо звільнення українських політв'язнів Кремля

Перша віце-спікер Ради Ірина Геращенко закликала депутатів парламенту ухвалити звернення до Парламентської Асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі щодо звільнення українських політв'язнів Кремля.

Про це вона заявила на пленарному засіданні парламенту, передає «Інтерфакс-Україна».

«Наступного тижня в Берліні відбудеться надважлива сесія Парламентської Асамблеї ОБСЄ. Я хочу звернутися до сесійної зали з пропозицією ухвалити резолюцію, ухвалити заяву Верховної Ради до наших партнерів, до колег в Парламентській Асамблеї, щоб і вони підтримали заклик до Росії негайно звільнити політв’язнів Кремля», — сказала Геращенко.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

Посли країн G7 висловили глибоке занепокоєння ситуацією з Олегом Сенцовим та іншими українськими політв’язнями, утримуваними в Росії.

Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що після звернення російських культурних діячів позиція Кремля щодо українського політв’язня, режисера Олега Сенцова не змінилася. 

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова написала листа російському омбудсмену Тетяні Москальковій, в якому закликала сприяти їй у зустрічі з українськими політв’язнями.

Уповноважені з прав людини України Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн. Таким домовленостям сприяла розмова президентів України та Росії. Однак українського омбудсмена не допустили до жодного з них.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини