Страх і ненависть у Лас-Вегасі, де відбулися останні дебати між кандидатами в президенти США, Дональд Трамп кричить про те, що вибори сфальсифіковані, ще до того, як вони відбулися і обіцяє інтригу, тоді як його партія глибоко стурбована заявами. Самоплагіат від Меланії Трамп, а також брудний злив про те, що люди з команди Гілларі Клінтон нібито винаймають тітушок на мітинги суперника.

Гілларі Трампа чи Трамп Гілларі – хто кого? Американський журналіст Джош Ковенський та спецкор Громадського Наталя Гуменюк пояснюють найцікавіше з того, що треба знати про президентські вибори у США  в шостому випуску програми «ГІЛЛАРІТРАМПА».

«Ганьба ЦВК!»

«Фальсифікаціям – ні! Махінаціям – ні!» – буквально кричить Дональд Трамп. Його рейтинг похитнувся, хоча й Гілларі не набуває популярності, однак все частіше республіканець, який постійно звинувачує опонентку у шахрайстві, говорить, що вибори президента, які відбудуться 8 листопада, – сфальсифіковані.

На третіх дебатах ведучий Fox News поставив пряме питання:

«Дональде Трампе, якщо ви програєте, чи визнаєте результати виборів?» Кандидат пообіцяв тримати інтригу:

«Я подивлюся на це, коли прийде час. Зараз я на це не зважаю. Те, що я бачив досі, виглядає вкрай погано. Єдине, що я можу сказати напевно – це те, що медіа нечесні та корумповані, а рівень їхньої критики зашкалює. Нью-Йорк Таймс написала статтю про фальсивікацію виборів, хоча їм до цьо`го байдуже. Це – подвійний стандарт, вони промивають мізки виборцям. Але, на їхній жаль, виборці не дурні, і не дадуть себе надурити. Ми побачимо результат 8 листопада. Мільйони американців зараєструвались на вибори. Це не мої дані, це звіт соціологічної агенції Pew. Мільйони тих, хто не має голосувати, є у списках.»  Трамп натякає, що участь у виборах можуть взяти люди, які не мають на те права.

Останній раунд дебатів кандидатів у президенти США

Гілларі Клінтон сказала, що налякана цим, але віджартувалася тим, що програючи, Трамп завжди звинувачує всіх:

«Коли він програв вибори на посаду кандидата в президенти від республіканців в Айові та Вінсконсені – одразу сказав, що це – фальсифікація. Коли проти унверситету Трампа відкрили позов за шахрайство, він заявив, що судова система і федеральний суддя – фальсифікатори. Більш того, коли три роки поспіль його телешоу не отримувало нагороду Emmy, він написав твіт, що і Emmy сфальсифікована. Це його спосіб мислення. Це те, як мислить Дональд. Це дуже смішно, але мене це бентежить».

Останній раз в історії США кандидат не визнав вибори у 1860-му році, коли президентом обрали Авраама Лінкольна. Тоді почалася Американська громадянська війна.

Республіканська еліта глибоко стурбована. Те, що Трамп каже про фальсифікації, ставить під сумнів усю демократичну систему. Влипвові сенатори-республіканці Ліндсі Грехем та Джеф Флейк відповіли Трампу у Твітері:  

«Як і більшість американців, я впевнений у нашій демократії та виборчій системі. На цих дебатах Трамп шкодить і партії, і країні, наполягаючи, що результати цих виборів сфальсивіковані проти нього.   Якщо він програє, то це станеться не через фальсифікації, а тому що він, програв».

ДИВІТЬСЯ УСІ ВИПУСКИ ПРОГРАМИ «ГІЛЛАРІТРАМПА»

Страх і ненависть у Лас-Вегасі

В ігорній столиці світу на останніх передвиборчих дебатах кандидати сперечалися, хто з них більша маріонетка Путіна. Бізнесмен, який у будь-якій незручній ситуації звинувачує Клінтон у провальній зовнішній політиці щодо Росії та Сирії, пояснив, що симпатія з боку російсього президента тільки на користь:

«Ми можемо говорити про Путіна. Я не знаю його. Так, він говорив гарні речі про мене. Якщо ми порозуміємося, буде тільки краще. Якщо Росія разом з США разом боротимуться з «Ісламською державою» – від цього тільки ліпше. А Путін не поважає Гілларі. Він не поважає нашого президента. Я хочу вам сказати, що ми маємо серйозні проблеми через це, Росія має шалену кількість ядерних боєголовок, 1800 до речі, і вони збільшили їхню кількість, а Гілларі ризикує, мов та курка, що вибігла на шосе. Подивіться, все, що я бачу, – Путін зовсім її не поважає.»

Дональд Трамп перед останнім раундом дебатів кандидатів у президенти США

Гілларі ж опонувала тим, що Трамп має темперамент людини, чиї пальці не повинні мати доступу до ядерної кнопки. Адже від наказу президента про ядерний удар до його виконання — усього чотири хвилини.

В той же час це були найзмістовніші дебати, де пройшлися по ключових пунктах, в яких кандидити мають розбіжності.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Я триматиму вас у напрузі»: післясмак останнього раунду дебатів між Клінтон і Трампом

Трамп, як годиться у республіканців, — за заборону абортів, Гілларі – за право жінки зробити таку операцію, якщо це загрожує її життю. Трамп лякає мігрантами, Гілларі говорить про право людей, чиї діти вже народилися в США, легалізуватися, якщо вони потрапили в країну незаконно. Республіканець – за зменшення податків та соціальних виплат, тоді як Гілларі пропонує, щоб внесок в державну скарбницю залежав від рівня доходів, а заможні платили більше: 

«Ми маємо вкладати більше грошей до цільового фонду соціального забезпечення. Я зобов’ялася підняти податки для найбагатших. Отож, і я сама платитиму більше, так само й Дональд платитиме більше – якщо, звісно, він не вигадає спосіб як з цього викрутитися», – зазначила колишня Держсекретарка.

Гілларі Клінтон під час останнього раунду дебатів кандидатів у президенти США

Тітушки «демократичні»

Причетні до штабу Гілларі Клінтон начебто винаймали таких собі тітушок, аби ті приходили на мітинги Дональда Трампа і влаштовували там провокації — відео з прихованими записами таких розмови набуло чималої популярності у США. Його автор – відомий своїми провокаціями консервативний активіст і колишній журналіст Джеймс О’Кіф. За допомогою маніпулятивного монтажу з вирваними з контекстів фразами він дискредитує ліберальних політиків.  

Джеймс О’Кіф, колишній журналіст

У конкретному епізоді проекту «Верітас» прихована камера зафіксувала розмови засновника та співвласника організації «Партнери демократії» (Democracy Partners) Боба Крімера та керівника організації філіалів «Американці об’єднані заради шансу» (Americans United For Chance) Скота. 

«Я пропоную не чекати, ми маємо почати цю брудну роботу просто зараз
Я назву це фізичною провокацією.
Треба влаштувати провокацію в чергах на з'їздах Трампа.
Ми влаштуємо анархію!
Якщо ви чинитимете перед входом на мітинги Трампа певні дії, то  прихильники Трампа на вас накинуться. Це саме те, чого ми хочемо.»

У США часто говорять, що прихильники Трампа агресивні. Тож, за версією О'Кіфа, причетні до демократичної партії люди мали приводити у черги перед виступами Трампа людей з психічними проблемами, які б провокували республіканців. Чи, скажімо, заявитися в осередок трампофілів у футболці «Трамп – нацист», а медіа в будь-якому випадку реагували б на те, що відбувається потім.

Річ у тім, що і Боб Крімер, і Скот Фовал – реальні люди. Їх одразу ж звільнили. Офіційні представники Демократичної партії на запит телекомпанії CNN заявили:

«Проект «Верітас», як відомо, представив вирване з контексту відео. Лексика та тактики, на які посилаються у цьому відео, жахає. Навіть теоретично такого не могло бути. Ми підтримуємо відповідні дії Демократичної партії, які вживаються для вирішення цього питання, і плануємо надалі проводити кампанію, базовану на ідеях, що відповідають демократичному процесу.

Самоплагіат від Меланії Трамп

Дружина Дональда Трампа Меланія сказала, що її чоловік не винен у тому, що грубо відгукувався про жінок і хизувався тим, що використовує свій зірковий статус, аби робити з ними що завгодно. На її думку, політика спровокував і підбурив до ницих розмов Біллі Буш – ведучий шоу і двоюрідний брат екс-президнента Джорджа Буша Молодшого.  

Меланія зазначила, що це — хлопчачі розмови підлітків. Щоправда, ведучий зауважив, що у 2005-му на час запису Трампу було 59 років.

Словенка Меланія Трамп стала об’єктом жартів, коли на партійному з’їзді Республіканців мало не дослівно повторила промову першої леді США Мішель Обами. Цього разу вперше після сексуального скандалу вона скопіювала саму себе – у двох різних телевізійних інтерв’ю говорила одне й те ж:

CNN: Він добрий, він вихований.

Fox News: Він добрий, він вихований.

CNN: Я здивована, бо це не той чоловік, котрого я знаю.

Fox News: Я здивована, бо це не той чоловік, котрого я знаю.

CNN: Мій чоловік – справжній. Він каже те, що думає.

Fox News: Мій чоловік — справжній, і він каже те, що думає.

CNN: Всі звинувачення... за них мають відповісти. У суді. У суді.

Fox News: І винести обвинувачення суд має не зважаючи на те, жінка то чи чоловік.

CNN: Мають бути докази.

Fox News: Мають бути докази.

Гілларі Клінтон і Меланія Трамп на благодійній католицькій вечері у Нью-Йорку

Все ж Трамп виплутується з історії про вульгарні розмови. За будь-яких обставин опоненти кандидатки від Демократів зазначають, що чоловік Гілларі – Білл Клінон ставився до жінок не ліпше за Трампа, а вона захищала його.

/Громадське висловлює подяку MediaHub за допомогу в організації зйомки

Поділитись: