Глава Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко не вважає заяву прем'єр-міністра Володимира Гройсмана тиском на авторів фільму про українського поета і політв'язня Василя Стуса.

Глава Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко не вважає заяву прем'єр-міністра Володимира Гройсмана тиском на авторів фільму про українського поета і політв'язня Василя Стуса.

Про це Іллєнко повідомив в ефірі програми Громадського «Нині вже».Іллєнко зауважив, що не може вважати тиском вимогу зробити фільм у такому вигляді, у якому він отримав державне фінансування.

«Там є доручення розібратися в ситуації, що ми і робимо. Не можна вважати тиском вимогу зробити твір у тому вигляді, у якому його проект вигравав державне фінансування», — сказав Іллєнко.

Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив керівництву Міністерства культури та Державного агентства з питань кіно спільно з авторами фільму про поета і політв'язня Василя Стуса зробити все можливе, щоб історія його життя у фільмі не спотворювалась.

«Про ситуацію зі зйомками фільму про Василя Стуса. Неприпустимо, коли будь-хто намагається впливати на українське кіно і підміняти історичну правду на вигідну будь-кому», — написав Гройсман.

Він наголосив, що доручив керівництву Мінкульту та Держкіно якнайшвидше зібрати авторів фільму та громадськість аби «розібратись і зробити все можливе, щоб в стрічці історія Василя Стуса була розказана чесно, правдиво, повністю і без перекручувань».

13 серпня син українського поета та політв'язня Василя Стуса — Дмитро — заявив, що відмовився співпрацювати з творцями фільму про батька, оскільки йому категорично не сподобався сценарій стрічки. Також Дмитро Стус заявив, що автори фільму порушили усі домовленості щодо стрічки.

10 серпня стало відомо, що зі сценарію біографічного фільму про Василя Стуса, який знімають в Україні, видалили всі згадки про Віктора Медведчука, який був захисником поета під час судового процесу, що відбувся у 1980 році й завершився обвинувальним вироком за «антирадянську діяльність і пропаганду».

Про зникнення персонажу Медведчука з фільму повідомив актор Геннадій Попенко. Посилаючись на акторів, що брали участь у кастингу, він заявив, що сцени з судом без попередження зникли з плану зйомок.

Сценарист фільму Артемій Кірсанов підтвердив Громадському, що персонаж Медведчука був у початковому сценарії. Водночас, про рішення скоротити певні сцени йому не було відомо.

За словами режисера стрічки Романа Бровка, таке рішення ухвалили не з політичних міркувань, а задля «емоційного спокою родини дисидента та для зменшення хронометражу». Однак Бровко додав, що у знімальної команди були побоювання отримати судовий позов від Медведчука у разі недостовірності деяких сцен.

Врешті автори фільму про Стуса пообіцяли дозняти сцену із Медведчуком.

Кінофільм «Стус» знімала компанія UM-GROUP Production за часткового фінансування Державного агентства з питань кіно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому з фільму про Василя Стуса вирізали сцени з Медведчуком

 

Поділитись: