Міністерство внутрішніх справ веде переговори з іноземними партнерами, щоб досягти домовленості обмеження в'їзду у цивілізовані країни учасникам неонацистських організацій.

Міністерство внутрішніх справ веде переговори з іноземними партнерами, щоб досягти домовленості обмеження в'їзду у цивілізовані країни учасникам неонацистських організацій.

Про це міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив під час зустрічі послами G7.

«Ми багато уваги приділяємо неонацистським організаціям. У суспільстві має бути атмосфера, коли бути прихильником таких рухів — нецікаво, некруто та невигідно. Реакція на дії таких організацій з боку міжнародних партнерів має бути така ж, як і на кримінальні елементи, — обмеження в’їзду до цивілізованого світу. Наразі ми ведемо такі переговори із представниками іноземних держав», — заявив Аваков.

Водночас, міністр не уточнив, які саме нацистські організації мав на увазі.

Коментуючи напади на ромів в Україні, Аваков зазначив, що під час підготовки до погромів «створюються точні копії нацистських сайтів російських організацій, які закликають молодь, переважно школярів, до незаконних дій».

«Львівський випадок це дуже яскраво та детально демонструє. 17-річному хлопцю цікаво долучитися до якоїсь футбольної тусовки, взяти участь у бійці... Але якщо він знатиме, що  через це його не пустять до цивілізованих країн — це буде додаткова превенція», — сказав Аваков.

Нагадаємо, пізно ввечері 23 червня у Львові напали на табір ромів, унаслідок чого загинув один чоловік та ще троє людей дістали поранення. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ У Львові напали на табір ромів: що відомо

Поліція вилучила ніж, яким смертельно поранили 24-річного чоловіка під час нападу на табір ромів, а також затримали усіх нападників. Крім того, поліцейські встановили і затримали 20-річного організатора цього нападу.  Нападникам на ромів повідомили про підозру.

Пізніше місьголова Львова повідомив, що пораненого хлопчика з матір'ю відпустили з лікарні. На кілька днів також нададуть притулок постраждалим від нападу. 

Уповноважена Верховної Ради з прав людини через напад на ромів у Львові звернулася до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та попросила взяти під контроль розслідування цієї справи.

Зазначимо, що це вже не перший напад на ромів, унаслідок якого загинула людина.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто такі неонацисти та чи є вони в Україні.

Поділитись: