Уповноважена Верховної Ради з прав людини через напад на ромів у Львівській області звернулася до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та попросила взяти під контроль розслідування цієї справи.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини через напад на ромів у Львівській області звернулася до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та попросила взяти під контроль розслідування цієї справи.

Про це йдеться у прес-службі омбудсмена.

Уповноважена Людмила Денісова заявила, що у нападі на ромів вбачаються ознаки дискримінації за національною ознакою, розпалення ворожнечі щодо ромської нацменшини, а також прояви ксенофобії.

Вона попросила Міністерство внутрішніх справ швидко та ефективно розслідувати напад на табір ромів. Також омбудсмен звернулася до міського голови Львова з проханням поінформувати про забезпечення соціальних та житлових прав ромів.

Пізно ввечері 23 червня на Львівщині напали на табір ромів, загинув чоловік, четверо травмовані. Під час нападу загинув від смертельних ножових поранень 24-річний мешканець Закарпатської області, ще троє людей: 10-річний хлопчик, 19-річний юнак і 30-річна жінка, — отримали тілесні ушкодження.

Поліція вилучила ніж, яким смертельно поранили 24-річного чоловіка під час нападу на табір ромів, а також затримали усіх нападників. Крім того, поліцейські встановили і затримали 20-річного організатора цього нападу. 

Пізніше місьголова Львова повідомив, що пораненого хлопчика з матір'ю відпустили з лікарні. На кілька днів також нададуть притулок постраждалим від нападу. 

У Львівській області напали на табір ромів Відео:Національна поліція

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Табір їде додому: повернення ромів

22 квітня 2018-го члени праворадикальної організації С14 розібрали та спалили табір ромів на Лисій горі в Києві. В С14 заявили, що ромів завчасно попросили покинути парк до 20 квітня. 

Поліція Києва порушила дві кримінальні справи за фактом розгону націоналістами ромського табору на Лисій горі.

Глава МВС Аваков назвав «залякуванням» та «переслідуванням»  розгін табору ромів у Києві. Тоді ж у Нацполіції заявили, що  створять групу реагування на прояви нетерпимості.

Посольство США закликало Україну розслідувати напади на ромів.

7 червня представники «Національних дружин» заявили про розгін поселення ромів у Голосіївському парку Києва і поставили їм ультиматум.

Поліція Києва порушила кримінальну справу за статтею «Хуліганство» через погром представниками «Національних дружин» ромського табору в Голосіївському парку.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Нині вже»: Погроми ромських таборів та рік безвізу з ЄС

Поділитись: