Глава Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що провести референдум на окупованому Донбасі в умовах російської окупації неможливо.

Глава Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що провести референдум на окупованому Донбасі в умовах російської окупації неможливо.

Таким чином Клімкін прокоментував повідомлення про те, що президент РФ Володимир Путін запропонував президенту США Дональду Трампу обговорити можливість провести такий референдум.

«Мені телефонують багато експертів і журналістів, просять прокоментувати російську пропозицію щодо «референдуму на Донбасі». Я цієї пропозиції не бачив, і, як правило, того, що не бачив — не коментую. Але щодо цієї зухвалості скажу коротко: ніхто, буквально ніхто не вірить у будь-яку можливість вільного і чесного волевиявлення на Донбасі в умовах російської окупації», — зазначив він. 

«Щодо політичних та юридичних аспектів всім і так все зрозуміло. Але одну річ варто чітко усвідомити: Росію Донбас зовсім не цікавить, і наші, українські громадяни на Донбасі, звичайно, теж. Згадайте російські пасажі про федералізацію України, і ви одразу зрозумієте, що це не про Донбас. Це свого роду «репетиція», яку Кремлівський режим штовхатиме, щоб розвалити нашу країну. Їм це не вдасться!», — додав Клімкін. 

Раніше в МЗС категорично відкинули ідею про референдум на окупованому Донбасі.

19 липня агентство Bloomberg з посиланням на джерела повідомило, що президент РФ Володимир Путін на зустрічі з президентом США в Гельсінкі 16 липня запропонував Дональду Трампу провести референдум на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

За словами джерел, про свою пропозицію Путін розповів на зустрічі з послами Росії 19 липня.

Співрозмовники агентства стверджують, що президент РФ заявив, що було вирішено не озвучувати ініціативу про референдум публічно, «аби президент США міг її обдумати».

20 липня посол Росії у США підтвердив, що Путін обговорював з Трампом «пропозиції щодо врегулювання ситуації в Донбасі».

Поділитись: