Глава міністерства закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив про відсутність прогресу в українсько-польських відносинах

Глава міністерства закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив про відсутність прогресу в українсько-польських відносинах.

Про це повідомляє «Польське радіо».

«Україна відмовляється від реалізації деяких двосторонніх домовленостей. Через кілька років після початку польсько-українського діалогу у взаєминах немає прогресу», — заявив Ващиковський.

Поряд з цим він запевнив, що Польща і надалі вітає та підтримує проєвропейські прагнення України, а також виступає проти російської анексії Криму.

На думку Ващиковського, відновлення діалогу, а також повернення до реалізації прийнятих раніше домовленостей, зокрема, що стосуються пошуково-ексгумаційних робіт в місцях польських поховань на Україні, залежить від української сторони.

«Заборона на в'їзд до Польщі деяких громадян України є симетричною заходом, прийнятим у відповідь на антипольські рішення української влади», — заявив він.

Раніше Секретаря Державної міжвідомчої комісії України не впустили до Польщі. У зв’язку з цим Міністерство закордонних справ України викликало посла Польщі.

До цього президент Порошенко ініціював засідання Комітету президентів України та Польщі через «напруження відносин».

Раніше Глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що країна планує не пускати українців з «антипольськими поглядами». Зокрема людям, які демонстративно носять мундири СС «Галичина». Ващиковський мав на увазі людей, які, на його думку, погано впливають на двосторонні відносини між країнами. 

Також Ващиковський відмовився відвідати музей у Львові через переконання директора, що Польща 1918 року окупувала Західну Україну.

Поділитись: