УКРАЇНА

Польща заборонила в’їзд секретарю Державної міжвідомчої комісії: Україна викликала посла

18 листопада, 2017 17:45
УКРАЇНА/Польща заборонила в’їзд секретарю Державної міжвідомчої комісії: Україна викликала посла
Зберегти
Вигляд
Секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослава Шеремету не впустили до Польщі.

Секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослава Шеремету не впустили до Польщі. У зв’язку з цим Міністерство закордонних справ України викликає посла Польщі.

Про це повідомила прес-секретарка МЗС Мар’яна Беца.

Сьогодні опівдні на пункті пропуску «Шегині» на україно-польському кордоні польські прикордонники не впустили Шеремету. Таку інформацію Громадському підтвердив речник прикордонної служби Олег Слободян.

Шеремета їхав у місто Ланцут разом з делегацією товариства «Надсяння» для вшанування пам’яті загиблих українських вйськових.

Спочатку в нього забрали паспорт і наказали чекати керівника зміни. Останній повідомив про те, що Шереметі заборонено в’їзд до Польщі. Зазначається, що Шеремета мав видану Німеччиною Шенгенську візу. Про це сам Шеремета повідомив львівському виданню «Варіанти».

Прикордонники ж повідомили, що йому заборонено в'їзд на рік в Польщу і зону Шенгену.

Нагадаємо, 8 листопада президент Порошенко ініціював засідання Комітету президентів України та Польщі через «напруження відносин».

Раніше Глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що країна планує не пускати українців з «антипольськими поглядами». Зокрема людям, які демонстративно носять мундири СС «Галичина». Ващиковський мав на увазі людей, які, на його думку, погано впливають на двосторонні відносини між країнами. 

Також Ващиковський відмовився відвідати музей у Львові через переконання директора, що Польща 1918 року окупувала Західну Україну.

Пов`язані новини