Міністр закордонних справ України Павло Клімкін розкритикував участь футбольної збірної «Закарпаття» у Чемпіонаті світу серед невизнаних і частково визнаних країн, автономій та етнічних команд.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін розкритикував участь футбольної збірної «Закарпаття» у Чемпіонаті світу серед невизнаних і частково визнаних країн, автономій та етнічних команд.

Про це він написав у Facebook.

«Я дуже люблю футбол, але мене зовсім не радують спортивні «успіхи» команди із Закарпаття. Вважаю, що правоохоронні органи мали б зустріти команду з «дружнім» прийомом на Батьківщині та запитати, звідки у них фінансування, чиєю підтримкою користуються гравці та й взагалі поставити ще багато запитань», — заявив Клімкін.

Раніше повідомлялося, що футбольна команда з Закарпаття поїхала на Чемпіонат світу серед невизнаних держав.

Футбольна збірна Kárpátalja, що з угорської перекладається як «Закарпаття», бере участь у чемпіонаті світу серед невизнаних і частково визнаних країн, автономій та етнічних команд.

У 2018 році збірну «Закарпаття» представляють виключно гравці з угорських ліг, однак серед них є і ті, які раніше грали в українських клубах.

Турнір під назвою ConIFA World Football Cup проводиться «Конфедерацією незалежних футбольних асоціацій», до складу якої входять федерації, які не є членами Міжнародної федерації футболу (ФІФА).

Ця конфедерація заснована у 2013 році, вона проводить чемпіонати світу серед сепаратистів і невизнаних держав раз на два роки.

У 2014 році такий турнір пройшов у Швеції, на ньому перемогла команда «графства Ніцца», а у 2016 році чемпіонат проводився у невизнаній Абхазії і перемогу здобули господарі.

Цього року турнір проходить у Лондоні. В ньому бере участь збірна «Закарпаття», за яку виступають етнічні угорці.

На емблемі команди зображені прапори України та Угорщини, територія Закарпатської області, ведмідь та напис угорською мовою.

Команди самоназваних «ДНР» та «ЛНР» також брали участь у цьому чемпіонаті, але не пройшли відбір.

Нагадаємо, відносини між Україною та Угорщиною досить напружені через мовну статтю українського закону про освіту. Будапешт вважає, що Київ обмежує права нацменшин, зокрема угорців Закарпаття.

25 травня, уряд Угорщини ініціював в НАТО перегляд програм підтримки України через «провал реформування» країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Поділитись: