Голодомор. Зернятка надії
До 82-ї річниці Голодомору у Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору» відбулося освітнє заняття «Голодомор. Зернятка надії» для третьокласників столичної школи.
«Було дуже складно знайти дітей для цього уроку» - говорить директор Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» Олеся Стасюк. – «Ми зверталися до п’яти шкіл і нам відмовляли тому, що це страшна історія і дітям не потрібно про це розповідати. А ми думали про те, як саме потрібно розповідати про це дітям».
В останні десятиліття на шкільних «уроках пам’яті» дітям в натуралістичних деталях розповідали про жахіття голодної смерті, канібалізм та вимерлі села, натомість на занятті в музеї головним завданням було навчити дітей співпереживати, і навіть, по-новому переосмислити що таке дружба, переконані організатори. А для дітей важливішим є емоційне сприйняття.
Олеся Стасюк: «Голод, страх, сум і страх померти – це те, що наші учні говорили сьогодні про Голодомор. Ми показали дітям відео свідчення зі спогадами людей, що пережили Голодомор 1932-1933 років. Ми розповіли що ці люди вижили, що у них також є діти, внуки і що ми маємо говорити про це, аби такого більше не повторювалося».
- Поділитися: