Голова Служби безпеки України Василь Грицак заявив, що не бачив фільм-розслідування Громадського щодо таємних тюрем СБУ, але вкотре заперечив факт їхнього існування.

Голова Служби безпеки України Василь Грицак заявив, що не бачив фільм-розслідування Громадського щодо таємних тюрем СБУ, але вкотре заперечив факт їхнього існування.

Про це Грицак сказав на Майдані Незалежності, відповідаючи на питання кореспондента Громадського.

«Ні, я на жаль не бачив цього фільму, але я переконаний в тому, що у Служби немає таємних ізоляторів. І це правда», — сказав він.

Голова СБУ Василь Грицак також пообіцяв подивитись фільм-розслідування Громадського про таємні тюрми СБУ.

Голова СБУ пояснив свою позицію щодо таємних тюрем СБУ Фото: Богдан Кутєпов/Громадське

«Якщо хтось хоче поливати воду на жернова, які працюють не на Україну, то мені це не зовсім подобається. В Україні йде війна, якщо ви знаєте», — додав Грицак.

Розслідування Громадського про таємні тюрми СБУ підтверджує факти про їхнє існування, наведені правозахисниками, уважає виконавча директорка Amnesty International Україна Оксана Покальчук. Вона також зазначила, що незаконне утримання людей може свідчити про спробу СБУ організувати обмін полонених.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Таємний ізолятор СБУ розслідування Громадського.

Громадське провело розслідування, яке дає підстави стверджувати, що так звані «таємні тюрми СБУ» дійсно функціонували. Про існування таємних місць утримання, зокрема, в недіючому ізоляторі Харківського управління СБУ у липні 2016-го повідомили правозахисні організації Amnesty International та Human Rights Watch. Журналісти Громадського поспілкувалися з п'ятьма особами, які стверджують, що більше року їх утримували в ізоляторі Харківського управління СБУ без суду та слідства. Служба безпеки України заперечує факт утримання людей у харківському ізоляторі СБУ.

Офіційно Служба безпеки, коментуючи фільм Громадського, назвала факти, викладені у ньому, фейком.

В ОБСЄ Громадському повідомили, що факти з розслідування про таємний ізолятор СБУ мають перевірити відповідні органи.

Поділитись: