Колишній посол Сполучених Штатів у Росії Джон Теффт заявив, що нинішні російсько-американські відносини найбільш напружені за все його життя, зокрема через анексію Криму та окупацію частини Донбасу.

Колишній посол Сполучених Штатів у Росії Джон Теффт заявив, що нинішні російсько-американські відносини найбільш напружені за все його життя, зокрема через анексію Криму та окупацію частини Донбасу.

Про це Теффт повідомив Громадському під час щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) в Києві.

«Наші відносини все ще дуже напружені. Головною причиною цього є незаконне захоплення Криму та Донбасу, про що українці й самі знають. Мінські угоди існують, але Росія не вживає заходів для реального виконання цієї угоди зі свого боку», — наголосив він.

Дипломат зазначив, що під час роботи у Москві завжди говорив про необхідність укладення угоди між РФ та Україною, аби зупинити війну на Донбасі.

Теффт додав, що у відносинах Москви та Вашингтона існують інші «масштабні проблеми».

«Це і кібератака Росії на США, й отруєння Скрипалів у Великобританії, через що адміністрація Трампа наклала додаткові санкції на Росію. Нині відносини Росії та США, напевне, найбільш напружені за все моє життя», — зазначив дипломат.

Також Теффт розповів, що і Конгрес США, і населення країни «розгнівані» на Росію.

«Останнє опитування показало, що близько 75% американців розлючені чи засмучені щодо Росії — я не можу підібрати точного слова. Але очевидно, нині в Америці симпатій щодо Росії дуже мало», — резюмував він.  

Раніше в Держдепі США заявили, що планують запровадити нові «суворі» санкції проти Росії через отруєння екс-співробітника російської розвідки Сергія Скрипаля.

8 серпня Сполучені Штати анонсували нові санкції проти Росії через отруєння у Великий Британії колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

Слід зазначити, що, відповідно до американського закону про контроль за хімічною та біологічною зброєю, влада США зобов’язана припинити продаж зброї і технологій, пов’язаних з нацбезпекою, країні, що використовує хімічну або біологічну зброю.

24 серпня Сполучені Штати оприлюднили перелік санкцій проти Росії через використання хімічної та біологічної зброї. 27 серпня ці санкції набули чинності.

Санкції охоплюють 5 пунктів:

1. Припинення іноземної допомоги Росії, за винятком термінової гуманітарної допомоги, харчування, сільськогосподарських товарів чи продуктів (згідно із Законом про іноземну допомогу від 1961 року).

2. Припинення продажів в Росію зброї будь-яких оборонних товарів, оборонних послуг або проектно-конструкторських послуг; припинення продажів ліцензій на експорт в Росію будь-яких предметів, що входять до списку боєприпасів США (згідно із Законом про експортний контроль).

3. Припинення всього військового фінансування для Росії (згідно із Законом про експортний контроль зброї).

4. Відмова у наданні Росії будь-яких кредитів, кредитних гарантій чи іншої фінансової допомоги будь-яким департаментом, агенцією чи урядовою організацією Сполучених Штатів, зокрема Експортно-імпортном банком Сполучених Штатів.

5. Заборона на експорт до Росії будь-яких товарів чи технологій, «чутливих» з точки зору національної безпеки США.

Росія назвала безпідставними звинувачення Сполучених Штатів у причетності до отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії у Великий Британії.

МЗС Росії назвав дії США «лицемірними», опираючись на те, що США «не квапляться зі знищенням свого арсеналу хімічного озброєння та залишаються єдиною країною-учасницею ОЗХЗ (Організації із заборони хімічної зброї — ред.), яка володіє значними запасами хімічних речовин».

/Дарія Панченко

Поділитись: