Парламентська більшість висунула кандидатуру міністра фінансів Грузії Мамукі Бахтадзе на посаду прем'єр-міністра Грузії.

Парламентська більшість висунула кандидатуру міністра фінансів Грузії Мамукі Бахтадзе на посаду прем'єр-міністра Грузії.

Про це повідомляє видання «Грузія Online».

«Парламентська більшість ухвалила рішення висунути Мамуку Бахтадзе кандидатом на пост прем'єр-міністра Грузії. Команда одноголосно підтримала його кандидатуру», — заявив лідер більшості Арчіл Талаквадзе.

Бахтадзе є кандидатом від правлячої партії «Грузинська мрія».

Нового кандидата у прем'єри оголосили 14 червня, через день після того, як Ґіорґі Квірікашвілі заявив про свою відставку з посади голови уряду Грузії.

Як повідомляє «Радіо Свобода», відразу після номінування на посаду прем’єра 36-річний Мамука Бахтадзе заявив, що його пріоритетами на посаді голови уряду стануть інвестиції в освіту, а також євроінтеграція, побудова інноваційної економіки і мирне врегулювання конфліктів.

«Ми створимо єдину, сильну, європейську Грузію», – сказав кандидат у прем’єри.

Згідно з Конституцією, президент Грузії подасть кандидатуру Бахтадзе для затвердження в парламент, де «Грузинська мрія» контролює понад три чверті всіх мандатів.

Тому, хоча опозиція й оголосила про відмову голосувати за новий склад уряду, Бахтадзе, як очікують, таки призначать.

Нагадаємо, 13 червня прем'єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі після тривалих масових протестів у Тбілісі заявив про свою відставку. Відставка прем'єра згідно з Конституцією Грузії означає відставку всього уряду.

1 червня Міністерство внутрішніх справ Грузії поновило розслідування вбивства двох школярів у Тбілісі, що спричинили масові акції протесту в країні.

Масові протести розпочалися в Грузії після того, як суд частково виправдав двох підлітків, яких звинувачують у вбивстві двох школярів у Тбілісі.

Проте 1 червня одного фігуранта цієї справи засудили до 10 років і 6 місяців в’язниці, іншого — до 9 років і 9 місяців.

Під час зустрічі з батьком одного з загиблих школярів, який є організатором акції протесту, президент Грузії Георгій Маргвелашвілі пообіцяв зробити все можливе для стабільності в країні.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile