УКРАЇНА

Горбатюк: керівництво ГПУ перешкоджає розслідувати справу про розстріли у Хмельницькому

17 серпня, 2018 21:34
УКРАЇНА/Горбатюк: керівництво ГПУ перешкоджає розслідувати справу про розстріли у Хмельницькому
Зберегти
Вигляд
Передача Генпрокуратурою справи про розстріл мітингувальників під управлінням СБУ у Хмельницькому в лютому 2014-го року військовій прокуратурі — це грубе порушення норм Кримінально-процесуального кодексу, яке свідчить що керівництво ГПУ не бажає розслідувати справу.

Передача Генпрокуратурою справи про розстріл мітингувальників під управлінням СБУ у Хмельницькому в лютому 2014-го року військовій прокуратурі — це грубе порушення норм Кримінально-процесуального кодексу, яке свідчить що керівництво ГПУ перешкоджає розслідувати справу.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив керівник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

За його словами, слідчі управління спецрозслідувань практично з нуля змушені були розслідувати справу.

Водночас перші резульати розслідування викликали невдоволення у керівництва ГПУ, наголосив Горбатюк.

«Після підозри, спочатку генпрокурор висловив своє невдоволення, що нібито її повідомили у день співробітників «Альфи», хоча це не так. Після того невдоволення перейшло у відкрите порушення закону, а саме безпідставне винесення постанови про передачу справи до прокуратури військової», — наголосив він.

Він додав, що ніхто з керівництва ГПУ не вивчав результатів розслідування, тому воно було передане військовій прокуратурі безпідставно.

«Ніхто провадження не вивчав, сказати, що є якісь недоліки, якась упередженість чи порушення закону з боку слідчих управління спецрозслідувань… Просто надходить постанова, генпрокурор чомусь вирішує так зробити. Це грубе порушення КПК і це свідчить про те, що він (генпрокурор, ред.) не задоволений, що слідчі управління спецрозслідувань все таки розкрили цей злочин і повідомили про підозру особі, яка причетна до цих злочинів», — підкреслив Горбатюк.

Нагадаємо, 15 серпня адвокатка сімей загиблих «Небесної сотні» Євгенія Закревська повідомила, що справу про розстріли мітингувальників під управлінням СБУ у Хмельницькому в лютому 2014-го року ГПУ вирішила повторно передати військовій прокуратурі.

Також нагадаємо, у червні співробітнику СБУ в Хмельницькому слідчі спецпідрозділу Горбатюка повідомили про підозру через постріли в активістів місцевого Майдану.

У Хмельницькому 19 лютого 2014 року біля будівлі управління Служби безпеки проводилася мирна акція протесту. Після загострення ситуації невідомі почали бити вікна у скляних дверях будівлі СБУ, через що силовикам віддали наказ застосувати зброю нібито через загрозу штурму. Унаслідок пострілів у натовп дві людини загинули та ще близько десятка дістали поранень різного ступеню тяжкості.

Згодом начальник Хмельницього управління СБУ Віктор Крайтор взяв на себе відповідальність за наказ застосувати зброю проти мітингувальників. Крайтора затримали та взяли під варту, однак у 2015 році він вийшов на волю, його статус обвинуваченого змінили на свідка.

Пов`язані новини