УКРАЇНА

ГПУ: Гужва вимагав у депутата $20 тисяч за нерозголошення особистої інформації

23 червня, 2017 12:59
УКРАЇНА/ГПУ: Гужва вимагав у депутата $20 тисяч за нерозголошення особистої інформації
Зберегти
Вигляд
В ГПУ заявили, що головний редактор видання «Страна.ua» Ігор Гужва вимагав у депутата 20 тисяч доларів за нерозголошення інформації та був затриманий безпосередньо після передачі 10 тисяч доларів від «потерпілого».

Головний редактор видання «Страна.ua» Ігор Гужва вимагав у депутата 20 тисяч доларів за нерозголошення інформації та був затриманий безпосередньо після передачі 10 тисяч доларів від «потерпілого».

Про це заявила прес-секретарка генерального прокурора Лариса Сарган.

«Проведеним досудовим розслідуванням установлено, що керівник інтернет-видання, діючи у змові з особою, яка представлялась його особистим помічником, вимагали у народного депутата України грошові кошти у розмірі 20 000 доларів США за нерозголошення в ЗМІ відомостей щодо його особистого життя та політичної діяльності», — заявила вона.

Сарган повідомила, що негласні слідчі дії тривали три місяці і напередодні, 22 червня 2017 року, Гужву затримали «після передачі грошових коштів у розмірі 10 000 доларів США від потерпілого через посередника керівнику інтернет-видання». Затримання відбувалося в порядку ст. 208 КПК України. 

«За результатами проведеного невідкладного обшуку у приміщенні редакції зазначені кошти виявлені в портфелі керівника інтернет-видання», — заявила вона.

Також Сарган додала, що на даний час (станом на 12:00, 23 червня) готується повідомлення про підозру затриманим особам та клопотання про обрання їм запобіжних заходів. Слідчі дії тривають.

Нагадаємо, ввечері 22 червня у Києві затримали головного редактора видання «Страна.ua» Гужву.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що головного редактора видання «Страна.ua» Ігоря Гужву затримали правоохоронці за підозрою у отриманні хабара. 

Як повідомив сам Гужва, слідчі дії пов’язані з намаганням народного депутата від «Радикальної партії» Дмитра Лінька дати «Страна.ua» хабара за видалення публікації.

У коментарі Громадському депутат Лінько заперечив, що він звертався до редакції «Страна.ua» з таким проханням.

Інтереси Гужви прибула представляти колишня міністр юстиції часів Януковича Олена Лукаш. Вона повідомила, що Гужву відвезли до будівлі ГУ МВС для вручення підозри.

Ігор Гужва — журналіст, раніше очолював холдинг «Мультимедіа-інвест Груп», до якого входять газета «Вести», інтернет-видання «Vesti.ua», а також радіостанція «Радио Вести».

Гужва запустив видання «Страна.ua» в лютому 2016 року. Основу команди медіа склали колишні працівники медіахолдингу «Вести» (одноіменна газета, сайт, радіостанція, журнал «Вести.Репортер», телеканал UBR), яким він керував до липня 2015 року.

Ігор Гужва називав себе власником видання «Вести», хоча видання пов'язували із колишнім міністром доходів та зборів часів Януковича Олександром Клименком.

«Вести» були засновані навесні 2013 року і під час Майдану запам`яталися критичним ставленням до протестів. Після начебто продажу Гужвою медіахолдингу у липні 2015 року ним стала керувати цивільна дружина Клименка — Ольга Семченко.

З 2003 по 2012 рік Гужва працював головним редактором газети «Сегодня», акціонером якої була компанія СКМ Ріната Ахметова.

У 2014 році проти Гужви було порушено кримінальну справу за начебто ухилення від сплати податків газетою «Вести». Суд досі не виніс у ній кінцевого вироку.

Того ж року СБУ відкрило кримінальне провадження щодо поширення журналом «Вести.Репортер» закликів до порушення територіальної цілісності України. На сьогоднішній день провадження не закрито, але справа досі не передана до суду.

Обидві справи Гужва називав елементом тиску на підпорядковані йому видання та на себе особисто як на головреда.

В квітні 2017 року він заявляв, що проти нього готується третя кримінальна справа також пов'язана із несплатою податків.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини