УКРАЇНА

ГПУ скерувала до суду справу про купівлю компанією Новинського суднобудівного заводу

23 січня, 2018 18:09
УКРАЇНА/ГПУ скерувала до суду справу про купівлю компанією Новинського суднобудівного заводу
Зберегти
Вигляд
Генпрокуратура завершила досудове розслідування відносно трьох керівників структурних підрозділів Фонду держмайна та генеральних директорів Чорноморського та Херсонського суднобудівний заводів у справі щодо купівлі цих підприємств.

Генпрокуратура завершила досудове розслідування відносно трьох керівників структурних підрозділів Фонду держмайна та генеральних директорів Чорноморського та Херсонського суднобудівний заводів у справі щодо купівлі цих підприємств.

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

За даними ГПУ, посадовці підозрюються у внесенні завідомо неправдивих відомостей до Акту підсумкової перевірки виконання умов договору купівлі-продажу пакету акцій Чорноморського суднобудівного заводу (ЧСЗ).

Йдеться про купівлю суднобудівного заводу «Смарт-Холдингом» народного депутата Вадима Новинського.

Встановлено, що посадовці внесли до офіційного документу – Акту підсумкової перевірки завідомо неправдиві відомості щодо виконання покупцем умов договору у повному обсязі.

При цьому посадові особи вчинили це, знаючи, що пункти приватизаційного Договору не виконані, кажуть у ГПУ.

22 січня обвинувальний акт проти посадовців скерований до суду для розгляду по суті.

ЧСЗ знаходиться в стадії банкрутства з 2014 року. Ініціатором банкрутства виступило «Балаклавське рудоуправління», яке, як і ЧСЗ, підконтрольне Новинському. Провадження у справі про банкрутство було порушено Господарським судом Миколаївської області на початку лютого 2014 року.

Печерський райсуд Києва ухвалою від 21 червня заарештував 99,87% акцій ЧСЗ і 21 об'єкт нерухомого майна підприємства в Миколаєві і селі Коблево Миколаївської області.

У вересні минулого року повідомлялось, що ГПУ має намір повернути у державну власність Чорноморський суднобудівний завод.

У «Смарт-холдингу» розцінили заяву генпрокурора про арешт акцій ЧСЗ і початок досудового розслідування як тиск на компанію та її акціонера Новинського.

«Смарт-холдинг» володіє 23,76% гірничо-металургійної групи «Метінвест», 95% акцій суднобудівного холдингу Smart Maritime Group, 99,97% акцій торгово-фінансової компанії ТОВ «Сантіс». «Смарт» також володіє великими активами в паливно-енергетичній галузі, девелопменті та агросекторі.

Пов`язані новини