Генеральний прокурор закликав лідера партії «Рух нових сил» Міхеіла Саакашвілі з'явитись до слідчого СБУ вранці 6 грудня на 09:00.

Генеральний прокурор закликав лідера партії «Рух нових сил» Міхеіла Саакашвілі з'явитись до слідчого СБУ вранці 6 грудня на 09:00.

Про це Луценко оголосив у Верховній Раді 5 грудня.

«Вважаю, що прихід до слідчого завтра з 09:00, до слідчого СБУ, на вулиці Воровській, особисто пана Саакашвілі позбавить Україну, за його словами, «зайвих потрясінь». Закликаю Саакашвілі проявити чоловічу мужність... і прийти до слідчого для отримання в законний спосіб слідчих документів», — оголосив Луценко.

Він також зазначив, що упродовж найближчих 24 годин правоохоронці будуть робити усе можливе, щоб Саакашвілі отримав підозру.

Раніше речниця поліції Києва Оксана Блищик повідомила, що поліція затримала 9 людей під час сутичок між прихильниками Саакашвілі і правоохоронцями.

Уранці 5 грудня до квартири Саакашвілі прийшли з обшуками. В СБУ повідомили, що силовики відомства надають оперативний супровід у межах кримінального провадження, яким займається Генеральна прокуратура. Біля будинку Саакашвілі сталися сутички і пролунали постріли. Поліція застосувала силу. 

Прихильники Саакашвілі заблокували авто силовиків і звільнили політика. Після цього Саакашвілі разом із соратниками попрямував під Верховну Раду, де влаштували мітинг.

Адвокат Маркіян Галабала повідомив Громадському, що правоохоронці не надали постанову, але повідомили, що Саакашвілі затримали за «сприяння злочинній організації» (стаття 256 Кримінального кодексу України).  Згодом це підтвердили в СБУ. 

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що обшуки в Саакашвілі і його затримання пов’язане з підозрою, що його команду фінансував олігарх-утікач Сергій Курченко.

Громадське слідкує наживо з подіями навколо затримання Саакашвілі.

Поділитись: